Başbakan Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt

18 Mayıs 2013 Cumartesi 09:38

ABD’de Brookings Enstitüsü’nde yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt geldi. Başbakan Erdoğan, o konuyu avukatlarına havale ettiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt

Başbakan Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de Brookings Enstitüsü’nde yaptığı konuşmanın ardından çıkışta Türk basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Brüksel'deki sözlerine değinen Başbakan Erdoğan, '(Kılıçdaroğlu’nun) bana katil demesine asla müsaade etmem, o seviyeye de düşmem. Konuyu avukatlarıma havale ettim.' ifadelerini kullandı. 

ABD’de Brookings Enstitüsü’nde yaptığı konuşmanın ardından çıkışta Türk basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Brüksel'de kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin konuyu avukatlarına havale ettiğini söyledi. Başbakan Erdoğan, Esad’la kıyaslama polemiğiyle ilgili olarak "(Kılıçdaroğlu’nun) bana katil demesine asla müsaade etmem, o seviyeye de düşmem. Konuyu avukatlarıma havale ettim. Yargıda hesabını kendisi verecektir." dedi.

Suriye’deki gelişmelerle ilgili bir soru üzerine Başbakan Erdoğan, "Sürecin uzaması halinde Esad’ın zaman kazanma arzusu yerine gelir" dedi. Başbakan Erdoğan, ABD dönüşü başta Rusya olmak üzere bölge ülkelerine gideceğini de söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x