'Bayraktan utanan milli kafirdir'

17 Nisan 2013 Çarşamba 11:17

CHP'li Çıray: "Türk milleti adından, T.C.’den, ve Türk bayrağından utananlar milli kâfirdir”

'Bayraktan utanan milli kafirdir'

Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşlardan ‘T.C’ ibaresinin kaldırılması tartışmaları spor dünyasına da taşındı. Geçtiğimiz hafta Göztepeli taraftarların T.C’nin kaldırılmasını protesto etmek için stada üzerinde T.C yazılı tişört ve dövizlerle girmelerinin engellenmesine en sert tepki CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’dan geldi.

Çıray, Göztepe taraftarının dövizlerle stada alınmamasına karşı olduğunu belirterek, “Türk milleti adından, T.C.’den, ve Türk bayrağından utananlar milli kâfirdir,” dedi ve 26 Nisan’da oynananacak Karşıyaka basketbol maçına eşiyle birlikte üzerlerinde T.C. yazan Türk bayraklı tişörtlerle gideceklerini açıkladı.

“Uzun zamandır Karşıyaka ve Altay’a haksızlık yapanlar şimdi de Göztepeli taraftarların T.C. protestosu girişimi Emniyet baskısı ile engellediler.” şeklinde konuşan Çıray, “AKP iktidarının kamu kurum ve kuruluşlarından T.C’nin kaldırılması girişimlerinde bulunanlara İzmirliler haddini bildirir,” dedi.

SİYASİ MESAJ İÇERİYOR

Göztepe taraftarları son günlerde bazı devlet dairelerindeki T.C. ibaresinin kaldırılmasını protesto etmek için stada üzerinde “T.C.” yazılı tişört ve döviz ile girmek istemişti. Sarı-kırmızılıların hazırladığı üzerinde TC yazılı 5 bin dövizin siyasi mesaj içerdiği gerekçesiyle tribüne sokulmasına izin verilmedi.

“T.C.’DEN UTANAN MİLLİ KAFİRDİR”

Çıray, Göztepe taraftarının dövizlerle stada alınmamasına sert tepki göstererek, “Türk milleti adından, T.C.’den, ve Türk bayrağından utananlar milli kâfirdir,” dedi.

Çıray’ın açıklamaları şöyle:

“Emniyet güçleri kimin emniyet güçleri? Halkın ve T.C.’nin (Türkiye Cumhuriyeti) emniyet güçleri. O halde üzerinde T.C. yazan pankartları neden engelliyorlar? Bunu yapmak hem hukuka hem ahlâka aykırı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan utananlara sesleniyorum: Siz hangi ülkenin vatandaşısınız? Türk milleti adından, T.C.’den, ve Türk bayrağından utananlar milli kâfirdir,” dedi.
 
“İZMİRLİLİLER ATATÜRK DEDİ”

“İzmirliler kan dökmedi, bebek öldürmedi, anaların ağlamasını istemedi, ırkçı olmadı. İzmirliler kardeşlik dedi, sevgi dedi, birlik dedi, Atatürk dedi, Türkiye Cumhuriyeti dedi. AKP iktidarı ve onun bürokratları bunu bile yasaklıyorlarsa İzmir’i ve Kurtuluş Savaşımızın ilk kurşununu atan Hasan Tahsin ruhunu anlamamış demektir. Bu ruhu anlatmak boynumuzun borcudur. Göztepe’den sonra tüm İzmir takımlarını maçlara üzerlerinde T.C. yazan tişörtlerle maça gitmeye davet ediyorum.”

“HERKESİ DAVET EDİYORUM”

“İzmirli olmakla gurur duyuyorum. 26 Nisan’da yapılacak Karşıyaka basketbol maçına ben ve eşim üzerinde T.C. yazan Türk bayraklı tişörtlerle gideceğiz. Hangi kökenden gelirlerse gelsinler, hangi takımı tutarlarsa tutsunlar, ‘Ne mutlu Türküm diyene” diyen, birlikte yaşama iradesi olan tüm İzmirlileri T.C. yazılı tişörtlerle 26 Nisan’da yapılacak olan Karşıyaka basketbol maçına bekliyoruz.” 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x