BBP lideri çatışmanın ortasında kaldı

21 Aralık 2012 Cuma 01:46

Gazze'ye heyetiyle birlikte giden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dönüşte Refah sınır kapısından geçtikten sonra çatışma ortasında kalmıştı. BBP lideri, Mısır askeri yetkililerinin oluşturduğu konvoy ile Kahire'deki oteline ulaştı....

BBP lideri çatışmanın ortasında kaldı

Gazze'ye heyetiyle birlikte giden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, dönüşte Refah sınır kapısından geçtikten sonra çatışma ortasında kalmıştı. BBP lideri, Mısır askeri yetkililerinin oluşturduğu konvoy ile Kahire'deki oteline ulaştı.

Destici'nin yer aldığı konvoy, Refah sınır kapısını geçtikten sonra El Arish bölgesine yakın bir yerde bedeviler ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmanın ortasında kaldı. BBP lideri Destici, daha sonra Kahire'deki konaklayacağı otele güvenli bir şekilde ulaştı. Konvoyda bulunan heyet üyelerinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Destici, yarın Türkiye saatiyle 14.00'de Kahire'den ayrılıp yurda dönecek.

Destici, önceki gün helikopterinin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu anısına yapılacak olan külliyenin temel atma törenine katılmıştı. BBP lideri, dün ise Başbakan İsmail Haniye ile bir görüşme gerçekleştirmişti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x