Böcek Komisyonu'nda CHP ile AK Parti'nin 'küfür' kavgası

02 Mayıs 2013 Perşembe 12:37

AK Partili Zeyid Aslan'ın CHP'li Kamer Genç'e yönelik küfürlü sözleri bu kez Böcek Komisyonu'nu gerdi. Böcek Komisyonu'na CHP ile AK Parti'nin 'küfür' kavgası damga vurdu.

Böcek Komisyonu'nda CHP ile AK Parti'nin 'küfür' kavgası

TBMM Genel Kurulu'nda önceki gün yaşanan küfür tartışmasının yankıları sürüyor. AK Parti Tokat milletvekili Zeyid Aslan'ın CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç'e yönelik sarf ettiği küfürler Meclis tutanaklarına da sansürsüz yansımış, ancak daha sonra bu tutanaklar Meclis'in internet sitesinden çıkarılmıştı.

Küfür kavgası bugün de TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu, ya da kamuoyunun bildiği ismiyle 'Böcek Komisyonu'nda devam etti. Böcek Komisyonu başkanı AK Partili Zeyid Aslan'ın katılmadığı toplantıya CHP'li ve AK Partili üyeler arasındaki kavga damga vurdu.

Böcek Komisyonu'nda CHP ile AK Parti'nin 'küfür' kavgası yaşandı. AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın başkanlık yaptığı Böcek Komisyonu'nda AK Partili üyelerle CHP'li üyeler arasında kavga çıktı. Aslan'ın katılmadığı bugünkü toplantıda komisyonun CHP'li 3 üyesi Aslan'ın istifasını istedi.

Toplantıya 35 vekillle gelen CHP'li vekiller Aslan'ın toplantıya katılmamasına itiraz ettiler. CHP'li vekillerin istifa isteği usul tartışmasına neden oldu. Yumruklaşmanın eşiğinden dönülen tartışmada CHP'li vekillerden biri kürsüye elindeki kalemi fırlattı. Ceketlerini çıkaran vekiller birbirini dışarı davet etti. Diğer vekilllerin araya girmesiyle gerilim yatıştı. Komisyon başkanı toplantıya ara verdi.

CHP'li vekiller, aranın ardından yeniden başlayan toplantıyı terk etti.

Önceki gün CHP'li Kamer Genç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözlerini düzeltmek için kürsüye çıkmış AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın, Genç'e küfür etmesi üzerine tartışma çıkmıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x