Bülent Arınç: Ben bebelere masal anlatmıyorum

24 Aralık 2012 Pazartesi 10:28

Habertürk’te yayınlanan programa katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ‘Ben bebelere masal anlatmıyorum’ şeklinde konuştu.

Bülent Arınç: Ben bebelere masal anlatmıyorum

 Bülent Arınç, Habertürk ekranlarında yayınlanan Perspektif adlı programın canlı yayın konuğu oldu. Gündeme ilişkin sorulara yanıt veren Bülent Arınç, söylediklerini kötü yorumlayacak olanların var olduğunu bildiğini ancak bunu önemsemediğini belirterek, "Fikir sahibi insanlarız. Ben bebelere masal anlatmıyorum. Söylediğim zaman iz bırakmalı" dedi. İşte Bülent Arınç'ın o açıklamaları:

''Ben tabii, sadece bununla ilgili değil ama Kürt meselesinin de bir şekilde ret ve inkar sebebiyle daha kronik, çözülemez hale geldiğini ve o zaman yaşanan bu işkencelere karşı insanların isyan ettiğini hatta 'ben de onları yaşamış olsaydım, aklıma gelse başıma gelse ben de dağa çıkardım' şeklinde güçlendirmek istedim" şeklinde konuştu.

''Bu kadar anlattığımızın içerisinden cımbızla bir cümleyi çekip çıkarırsanız buradan çıkacak sonuç sadece haksızlık olur'' diyen Bülent Arınç, konuşmasına şöyle devam etti:

''Bizim yaşantımız rutin bir yaşantı değil. Biz de düşünen, tartışan, okuyan, biz de başkalarını dinleyen fikir sahibi insanlarız. Ben bebelere masal anlatmıyorum. Torunlarıma masal anlatırım da konuşma yaparken sadece vakit geçirmek veya birilerinin yaptığı gibi çok şey söyleyip de hiçbir şey söylememeye muvaffak olan insanlardan değilim ben. Söylediğim zaman iz bırakmalı, doğruları konuşmalıyım, ezber bozulacaksa bozulmalı, fikirler ortaya konmalı. Bana sorulan hiçbir soruda ben cevabı taca atarak vermem. Bildiğimi söylerim, kim ne anlarsa da anlar. Ama isterim ki bu sözlerim bütünüyle ortaya konulabilsin ve insanların yorum yapmak, seçim haklarına da kimse engel olmasın. Yıllardır ben bunun çilesini çekiyorum."

İZ BIRAKMALIYIM

Söylediklerini kötü yorumlayacak olanların var olduğunu bildiğini ancak bunu önemsemediğini söyleyen Bülent Arınç, ''Bunu göze alarak yapıyorum. Çünkü ben öyle bir siyasetçiyim ki yarın gittiğim zaman arkada iz bırakmalıyım. Tutanaklar, sözlerim, yaptığımız konuşmalar, siyasetteki çalışmalarımız, başarılarımız bize arkamızdan güzel şeylerle anılmaya vesile olsun. Hamdolsun ki dürüstlük, vicdan, bilgi, birikim noktasında bugüne kadar kimse bizi eleştirmemiştir. Sadece bir cümleye, bir kelimeye bakarak hiç kimse böyle ucuzculuğa kaçmasın. Kim ne derse desin yaptığımızı, söylediğimizi biliyoruz. Attığımız her adımın da hesabını verebiliriz'' diye konuştu.

Yorum Gönder

@name x