CHP'den Başbakan'a: ''Adamı böyle bağırtırlar !''

19 Mart 2013 Salı 13:45

CHP'li Faik Öztrak, 18 Mart törenlerinde Başbakan Erdoğan'ın söylediği 'tek bayrak, tek millet, tek vatan' sözleri için "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyordu. Bugün tek bayrak diye bar bar bağırdı. Adamı böyle bağırtırlar" dedi.

CHP'den Başbakan'a: ''Adamı böyle bağırtırlar !''

 Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98'inci yıl dönümü törenlerine katılan CHP’liler, Malkara’da partililere bir araya geldi.

Burada partililere seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Çanakkale'de toplanan kalabalığın kendilerine büyük sevgi gösterisinde bulunduğunu söyledi.

Öztrak, "18 Mart Çanakkale törenlerinde çok ilginç bir tablo vardı. Bundan 2 hafta önce 'Milliyetçiliği ayaklar altına aldık' diyen adamın bugün tek bayrak, tek millet, tek vatan diye bar bar bağırdığını gördüm. İşte bu memleketin büyüklüğü bu. Adamı böyle bağırtırlar" diye konuştu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç de hükümeti eleştirdi. Genç şöyle dedi:

"Şimdi bugün Türkiye'de normal bir iktidar olsa ne olacak. Ahmet iktidar da olmuş, Mehmet iktidar olmuş önemli değil. Ama bugün Türkiye'nin başında bulunan Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan ve onların kadrosunun bir hedefi var. Bir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tümünü ortadan kaldırmak, iki, Türkiye'yi parçalamak. Bu uğurda her şeyi yapıyorlar."

CHP'li heyet, konuşmaların ardından Malkara'dan ayrıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x