CHP'li belediye başkanları Büyükerşen’e destek için Eskişehir’e geliyor

01 Şubat 2013 Cuma 15:06

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonra CHP'li belediye başkanları da, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne düzenlenen operasyona tepki için 3 Şubat Pazar günü Eskişehir’e geliyor.İzmir ve Antalya Büyükşehir...

CHP'li belediye başkanları Büyükerşen'e destek için Eskişehir'e geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonra CHP'li belediye başkanları da, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne düzenlenen operasyona tepki için 3 Şubat Pazar günü Eskişehir’e geliyor.

İzmir ve Antalya Büyükşehir Belediye başkanları ile birlikte Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’ne üye belediye başkanları 3 Şubat pazar günü öğle saatlerinde Eskişehir'de bir araya gelecek. Başkanlar, Büyükerşen’i makamında ziyaret ederek, desteklerini dile getirecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik geçtiğimiz pazartesi günü ihaleye fesat karıştırdığı ve kamuya zarara uğrattıkları gerekçesiyle düzenlenen operasyonda, 23 belediye çalışanı gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 5’i tutuklanırken, 18’i serbest bırakılmıştı. Başkan Büyükerşen’de dün söz konusu soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla cumhuriyet savcısına ifade vermişti. Büyükerşen, 1 saat ifade vermişti.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x