CHP'li İnce: Patriotlar savaş ihtimalini akıllara getiriyor

23 Şubat 2013 Cumartesi 17:32

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Türkiye’nin NATO'dan talep ettiği Patriot Hava Savunma Sistemi'nin olası bir savaş ihtimalini akıllara getirdiğini söyledi.         Hatay’ın...

CHP'li İnce: Patriotlar savaş ihtimalini akıllara getiriyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Türkiye’nin NATO'dan talep ettiği Patriot Hava Savunma Sistemi'nin olası bir savaş ihtimalini akıllara getirdiğini söyledi.

        Hatay’ın Erzin ilçesinde parti teşkilatıyla bir araya gelen Muharrem İnce, gündemdeki konuları değerlendirdi. Cumhuriyet Meydanı'nda 100 kişilik partili bir gruba hitap eden İnce, Türkiye ile Suriye çeşitli anlaşmalar olduğunu belirtti.

        İnce, "Suriye ile 1980–2002 yılları arasında 13 antlaşma yaptık. 2002′den 2013′e kadar da 49 antlaşma yaptık. Bunların içinde stratejik işbirliği anlaşmaları var, gizli anlaşmalar var. 3 katı 4 katı anlaşma yapmamıza rağmen ne oldu da savaşın eşiğine geldik. Hatay’da iş, aş yok. Ama hayırlı olsun Patriotlarınız var artık. İsrail’i korumak için. Parası da bizden çıkıyor.” diye konuştu.

        Suriye’de yaşanan iç savaşın Türkiye’yi tehdit ettiğinin altını çizen İnce, Erzin'de birçok gencin işsiz gezdiğine vurgu yaptı. İnce, konuşması şöyle sürdürdü: ''Ne oldu da Suriye ile savaşın eşiğine geldik. Hatay’da iş, aş yok. Ama hayırlı olsun Patriotlarınız var artık. İsrail'i korumak için. Parası da bizden çıkıyor. Egemen güçler 'Bak Tayyip efendi, biz Libya'nın, Suriye'nin, Irak'ın, İran'ın işini bitireceğiz. Sen de bize yardımcı olacaksın' dediler. Bizimki de 'Baş üstüne. Karşılığında ne alacağım' dedi. Bizimkine dediler ki 'Sana da Atatürk'ün cumhuriyetini yıktıracağız.' Bizimki dedi ki 'Süper'. Pazarlık budur. Pazarlık, deliğe süpürülmeme, beyzbol sopası korkusudur. Bu millet 2002'de 'bunlar Müslüman çalmaz' dedi, oy verdi. Bakın içki haram, içen sarhoş olur. Yetim hakkı yemek haram mı? Haram. Ama yetim hakkı yiyen sarhoş olmaz. İşte yetim hakkı yiyenler, rakı içenler gibi sarhoş olsaydı, AKP'liler ayakta duramazdı. Hepsi sarhoş olurdu. AKP milletvekillerine sesleniyoruz; Türkiye Cumhuriyeti'nin gelirinin 4-5'te biri nereden geliyor, biliyor musunuz? Şans oyunları, içki ve sigaradan. İçki haramsa, içkiden gelen gelir de haramdır. Maaşlarının beşte birini fakir fukaraya dağıtmaları lazım. Haram o para. Türkiye'nin gelmiş geçmiş en kumarcı partisi AKP'dir. AKP döneminde kumar 4 katına çıktı. Ayrıca en büyük içkici de AKP'dir. 2010'de af çıktı, İngiliz viski şirketlerinin 500 milyon dolarlık borcunu silmek için. Fakirler inim inim inlerken, İngilizlere kıyak yaptılar.'' ifadelerini kullandı.

        "YAKINDA SOLUDUĞUMUZ HAVADAN DA VERGİ ALIRLAR"

        Kamuya ait birçok fabrika ve iş yerlerinin hükümet tarafından satıldığını iddia eden CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "İktidar önüne gelen kurumu özelleştiriyor. Telekom, PTT hepsi özelleşti. Devlet kurumları neden özelleştiriliyor? Özelleştirdikleri yetmiyor, bir de vergi üstüne vergi koyuyorlar. AK Parti, Türkiye Cumhuriyeti’nin 90 yılda elde ettiği birikimi 10 yıl içerisinde sattı. Her şeyden vergi alıyorlar. Korkumuz şudur ki, yakında soluduğumuz havadan da vergi alacaklar. Bu halkı nefessiz bırakacaklar." şeklinde konuştu.

        “AK PARTİ KORKU İMPARATORLUĞU KURDU”        

        Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a 'bizimki' diye hitap eden Muharrem İnce, "AK Parti göreve geldiği günden bugüne kadar bir korku imparatorluğu kurdu. Herkes artık hükümetten korkar oldu.” İfadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x