CHP'li Yılmaz: Hile gördüğünüz anda gerekirse sandıkların üzerine oturacaksınız

09 Mayıs 2015 Cumartesi 15:48

CHP Zonguldak milletvekili adayları Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuz Yılmaz, Ereğli ilçesinde sandık görevlileriyle kahvaltıda biraraya geldi. Toplantıda konuşan Yılmaz, oyların çalınmaması için gerekirse sandığı açtırmamak için üzerine...

CHP'li Yılmaz: Hile gördüğünüz anda gerekirse sandıkların üzerine oturacaksınız

CHP Zonguldak milletvekili adayları Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuz Yılmaz, Ereğli ilçesinde sandık görevlileriyle kahvaltıda biraraya geldi. Toplantıda konuşan Yılmaz, oyların çalınmaması için gerekirse sandığı açtırmamak için üzerine oturmalarını istedi. Demirtaş ise AK Parti'nin kan kaybettiğini, MHP adaylarının da partinin iki milletvekili çıkaracağına dair algı oluşturmaya çalıştığını söyledi.

CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal'ın da katıldığı toplantıda, ilçe merkezinde görev alacak yaklaşık 250 sandık görevlisine hitap eden 3. sıra adayı Deniz Yavuz Yılmaz, oy kullanımından sonra hile yapılabileceğini iddia ederek, sandık görevlilerinden herhangi bir olumsuzluk gördüklerinde, kendilerine ulaşabilecek kimseyi bulamazlarsa sandığın üzerine oturarak açılmasına engel olmalarını istedi. 2. sıra adayı Ünal Demirtaş ise köylerde yaptıkları ziyaretlerde kendilerine karşı çok büyük ilgi olduğunu, iktidar partisinin kan kaybettiğini söyledi. MHP 1. sıra adayı Zeki Çakan'ın eski ve kurt bir siyasetçi olduğunu belirten Demirtaş, "Gittikleri her yerde, MHP'nin iki milletvekili çıkaracağı konusunda algı oluşturmaya çalışıyorlar. Köylerde çok zayıflar." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x