Devlet Bahçeli Cemil Çiçek'le yeni anayasayı görüştü

29 Aralık 2012 Cumartesi 13:52

Yeni anayasa çalışmaları konusunda siyasi parti liderleriyle bir araya gelen TBMM Başkanı Cemil Çiçek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle görüştü.

Devlet Bahçeli Cemil Çiçek'le yeni anayasayı görüştü

 TBMM Başkanı Cemil Çiçek dün Başbakan Erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından bugün de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle bir görüşme gerçekleştirdi. Yaklaşık 40 dakika süren görüşme sonrası Devlet Bahçeli bir açıklama yaptı.

Devlet Bahçeli, ''MHP olarak çalışmaların başarılı olduğunu vurguladık. Parti olarak çalışmaların sonuna kadar arkasındayız. Süreç tıkanırsa Türkiye'ye yazık olur'' dedi. Parti olarak yeni anayasa çalışmalarına sonuna kadar destek vereceklerinin altını çizen Devlet Bahçeli şunları söyledi:

''MHP olarak çalışmaların başarılı olduğunu vurguladık. 40'a yakın madde üzerinde mutabakat sağlandı. Parti olarak çalışmaların sonuna kadar arkasındayız. Süreç tıkanırsa Türkiye'ye yazık olur.''

Meclis Başkanı, liderlerle görüşmesinin ardından muhtemelen 2 Ocak Çarşamba günü komisyonu toplayabileceğini ve bu düşüncelerini toplantıda da değerlendireceklerini söylemişti.

Meclis Başkanı Çiçek, CHP ve BDP'den de randevu istemişti.

Yorum Gönder

@name x