Devlet Bahçeli Hakan Şükür’e sahip çıktı

26 Şubat 2013 Salı 14:57

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Aslında Türk değilim” çıkışıyla tepki çeken AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’e sahip çıktı.

Devlet Bahçeli Hakan Şükür'e sahip çıktı

 MHP grup toplantısında AK Parti İstanbul milletvekili Hakan Şükür’ün “Aslen Arnavut’um. Bu açıdan bakarsanız Türk değilim” sözlerini değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Hakan Şükür’e sahip çıktı.

Başbakan Erdoğan’ın Hakan Şükür’ü savunmak için şair Mehmet Akif Ersoy’u öner verdiğini hatırlatan Devlet Bahçeli, merhum şair Mehmet Akif Ersoy’un ‘birilerini temize çıkarmak ve aklamak adına kullanılmayacak kadar yüce’ olduğunu ifade etti.

Devlet Bahçeli, Mehmet Akif Ersoy için “O, kökeni ne olursa olsun Türk olmuş, Türk’e mal olmuş ve Türk milletine istiklalinin manzum dizelerini yazmıştır” ifadelerini kullandı.

Hakan Şükür’ün “Türk değilim” sözleri ile ilgili ise Devlet Bahçeli “Bizim için, gaflete kapılarak açıklamalarıyla hataya düşse de, göğsünde ay yıldızı taşımış, Türk milletini sevince boğmuş ve Türkiye’nin başarısı için ter dökmüş söz konusu milletvekili ne olursa olsun Türk milletinin evladı, bir mensubudur” şeklinde konuşarak Hakan Şükür’e sahip çıktı.

Devlet Bahçeli sözlerine şöyle devam etti: “Bizim kimsenin etnik kökeniyle ilgili bir merakımız yoktur. Milletimizin bir parçası olmuş, Türk milletinin bir değeri olarak kalplere taht kurmuş herkes bizimdir, bizden birisidir.

Herkesin tercihine saygılıyız, herkesin geldiği ve yetiştiği çevreye hürmet eder, anlayışla karşılar, insani bulur, kimseyi de dışlamayız. Sadece isteğimiz Türk milletine mensubiyetten gurur duyulması ayrılıkçı ve bölücü heveslerin kursaklarda bırakılmasıdır”

Yorum Gönder

@name x