Devlet Bahçeli iktidara çok sert yüklendi

26 Mart 2013 Salı 12:02

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan Meclis Grup Toplantısı'nda konuştu.

Devlet Bahçeli iktidara çok sert yüklendi
 Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. MHP lideri Bahçeli Bursa'daki sözleriyle ilgili ilk kez parti gurubunda konuştu.

Bahçeli, "Hafta sonunda Bursa'daki mitingimizde meydanı şereflendiren vatandaşlarımızın hep bir ağızdan ifade ettikleri sözlerine karşılık 'Merak etmeyin onun da zamanı gelecek sözlerini kararlılıkla kullandım. Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Hükümetin teslim olduğu, teröristlerin hakim olduğu bir ortamda bizim duyarsız tepkisiz kalacağımızı zannediyorsunuz. Herkes bilsin ki yeri geldiğinde neyi göze alacağımız mutlaka göreceğiz"dedi.

İşte MHP lideri Bahçeli'nin konuşmasından satır başları...

Türkiye'nin en önemli meselesi asayişsizlik, şiddet terör ve bölücülük konusudur. Kadınlara yönelik şiddet artarak devam etmektedir. Bölücü terörün palazlanması, ilgi ve yakınlık gösterilmesi müsibetleri açmıştır.

Bu meyanda yapacağım tespitlere geçmeden evvel haftasonu Bursa'da gerçekleştirdiğimiz mitinge ve Manisa'da göğsümüzü kabartan gelişmelere temas etmek istiyorum.

23 Mart günü Bursa'daki mitingimizde muhterem vatandaşlarım yeri göğü inletmiştir. Kuruluşumuzun aziz anıları kudreti hamdolsun Bursa'da ayağa kalkmıştır. Bursa'yı dolduran milliyetçi kardeşlerimiz Türkiye ve milelt sevdalısı faziletli yürekler gökkubbeyi çınlatmıştır.

TÜRK BAYRAĞINA SAHİP ÇIKTIK

Siyasi görüşü ne olursa olsun mitingimize katılanlara teşekkürlerimizi sunuyorum. Diyarbakır'da nen Türk bayrağı çok şükür Bursa'da yükselmiş, haine bölücüye, etnik soytarıcıya şamar gibi çakmıştır. Şimdi Allah nasip ederse ana teması bayrak olan ikinci toplantımızı 20 Nisan'da yapacağız. Türk bayrağını tahrik olarak gören sahip çıkmayı şov olarak görenler bakalım İzmir'den sonra ne yapacaklar?

Kıvancımız İzmir'e gavur diyenler milli isyanımızı duyacaklar. Bursa'dan sonra ikinci durağımız Manisa olmuştur. Her yıl düzenlenen 473'üncü mesir şenliğimizde kardeşlerimizin coşkusuna şahit olduk.

Ayrıca Manisa Belediye Başkanımızın başarılı çalışmaları anlamlı yatırımları bizi sevindirmiş ve onurlandırmıştır.

PKK'NIN ELİNE DÜŞTÜLER

Milli kimliği kabul etmeyen, millet nedir bilmeyen milliyetçilik nedir anlamayan üstelik şanlı bayrağımızı bez parçası olarak tanımlayanlar PKK'nın eline düşmüştür. Türkiye AKP'nin kurulmuş kapanmış kahreci politikaları altında ezilmiş ve erimeye başlamıştır. Kayıtsız şartsız bölücülüğün kayığına binen İmralı canisiyle dostluk kuranlar kontrolsüz şekilde karanlığa kaymaya yüz tutmuştur.

Ne ibretliktir ki Türkiye bölücü örgütün meydan okumalarına ses çıkaramamaktadır. İmralı canisinin şımarıklığı çözüm diye alkışlanmaktadır. AKP'nin çözümü Türk milletinin imhasıdır. AKP'nin çözüm süreci isyankarları beslemektir.

Büyük milletimiz çözüm furyasında yara almakta yara almakta darp edilmektedir. İmralı canisi süreç ve çözüm sıfatıyla AKP'yi kendisine kapı kahyasına dönüştürmekte bir dediği iki yapılmamaktadır. Geçtiğimiz hafta Nevruz bayraı herşeyi gözler önüne sermiştir.

Başbakan Erdoğan'ın yardımıyla İmralı canisinin başına talih kuşu konmuş PKK paçavraları meydanları kapmalıştır. Türkiye'yi yöneten hükümet PKK'yi şehre taşımış militanlarına zafer havası yaşatmıştır.

Erdoğan bu manzarayı umut verici bulmuştur. Türk milleti incinmiştir. Türkiye'nin en bunalımlı döneminde bile bu şekilde bir çirkinlik iğrençlik yaşanmamıştır. Acaba ne zamandan beridir kanlı teröristleri övmek suçun ve suçlunun propagandasını yapmak masumdur.

SAVCILAR NEREDEDİR?

TCK'nın 215'inci maddesine işlenmiş suçu bir kişi öven kimse 2 yıla kadar hapisle cezalandırılır kuralına neden riayet edilmemektedir.İmralı canisi süreç ve çözüm sıfatıyla AKP'yi kendisine kapı kahyasına dönüştürmekte bir dediği iki yapılmamaktadır. Geçtiğimiz hafta Nevruz bayramı her şeyi gözler önüne sermiştir.

Başbakan Erdoğan'ın yardımıyla İmralı canisinin başına talih kuşu konmuş PKK paçavraları meydanları kapmalıştır. Türkiye'yi yöneten hükümet PKK'yi şehre taşımış militanlarına zafer havası yaşatmıştır.

Erdoğan bu manzarayı umut verici bulmuştur. Türk milleti incinmiştir. Türkiye'nin en bunalımlı döneminde bile bu şekilde bir çirkinlik iğrençlik yaşanmamıştır. Acaba ne zamandan beridir kanlı teröristleri övmek suçun ve suçlunun propagandasını yapmak masumdur.

Sorarım sizlere Cumhuriyeti korumakla görevli savcılar nerededir? Şayet 21 Mart tarihinde Diyarbakır'da olanlar suç değilse bundan sonra neye suç diyeceğiz? Yine terör ve bölcüülük propagandası normalse Türkiye Cumhuriyeti nasıl ayakta kalacak?

Ay yıldızlı bayrağımızı lekeletmeye hangi faninin gücü yetecek ve hakkı olacaktır? Olanları görmezden mi gelelim? Sümen altı mı yapalım? Bir kereden bir şey olmaz diyerek bayrağın aşağılanmasına sessiz mi kalalım? Ey AKP ey dönekler bayrak nedir bilmeyen bölücüler! Bu şanlı bayrak size rağmen var olacak! Size rağmen şanlı şanlı dalganlanacak. Ve biliniz ki Türk milletinin önüne düşerek çapsızların düşmesine neden olacak. BDP'nin eşbaşkanı PKK'ya terörist damgası vuranların devrinin bittiğini söylemiştir. Hükümeti ve devleti etkileme güçlerine vardığı anlaşılmıştır. AKP'nin başına BDP yuları geçirilmiş. Erdoğan tavize düştü ki hükümeti kimi temsil ettiği hakikaten meçhuldür.

Acaba Başbakan en başta İmralı canisine neleri vaat etmiş.? İmralı canisinin çeyizi PKK'nın ödülü peşmergenin kazancı nedir, neleri kapsamaktadır? Vatanına bağlı olarak bildiğim AKP'li arkadaşlarım bu PKK ile el sıkışılmasını nasıl kabul etmektedir?

Başbakan Erdoğan İmralı canisine neleri söz vermiştir? PKK terör örgütünün galibiyetini tanımıştır da toprak ve tazminat vermeyi mi kabul etmektedir? Anlaşılan Başbakan bu sözlerimizden rahatsızdır bu kapsamda kendisi haftasonunda Eskişehir'de dedi ki: Muhalefet İmralıya söz verdiniz diyor siz bu iddiayı ispat etmediğiniz müddetçe namertsiniz. Bizim oraya değil millete sözümüz var.

Erdoğan millete değil başkasına söz verdiklerini tutmaktadır. Sayın Başbakan belki unutmuşsundur, belki hafıza kaybına uğramışsındır yine böyle bir polemikte İmralı ile görüşmede temasları inkar etmiştin. Çok değil kısa bir süre sonra başbakanın şerefsizlik dediği iddia sabitlenmiştir. Böylece kötü söz sahibine aynen iade edilmiştir.

Eğer Başbakan şeref masasında kaybettiklerini namertlik kartıyla geri alacağını düşünüyorsa yaş tahtına basacağını ve isminin başına yeni sıfat ekleneceğini görecek.

Bilindiği gibi İmralı canisi PKK'lıların sınır dışına çekilmesini duyurmuştur. Satılmış kalemler bu ifadenin üstüne atlamışlar PKK'nın sınır dışına çıktığını duyurmuştur. Oysa ki canibaşı böyle bir şey dememiş, PKK'nın buna niyeti de görülmemektedir. İhanet senfonisi milletimizi kandırmak için her komploya atlamaktadır. Hepsinden daha da önemlisi PKK'nın yuvalandığı terör kamplarının sınır dışında olmasıdır.

Kandil neresi? Mahmur kampı neresi? Bu hayaldir temelsizdir. PKK'nın ateşkes kararı da sadece günü kurtarmaya yöneliktir. Bugüne kadar PKK 8 kere sözde ateşkes kararı vermiştir. Şimdiki de diğerlerinden farksız olmayacaktır. PKK'lı Karayılan terör örgütünün sınır dışına çekilmesi için yasal güvence istemektedir. Bu teröristin, kalemi kırılan 12 kötü adamdan biri olan Hasan Cemal'e geçtiğimiz günlerde verdiği üçüncü mülakati ibretliktir. Buna göre AKP'nin Oslo'da mülakata 2008'de başladığı anlaşılmıştır.

Yeni vatandaşlık, kimlik tanımı noktasında talepler düğümlenmiştir. Karayılan'ın 2009'da söylediği gibi akil adamlar kurulması netlemiştir. Kimliği ideolojisi zifiri karanlık olan yeni bir kötüler listesi organize edilmiştir.

Başbakan Erdoğan geçtiğimiz haftasonunda PKK'nın muhattabı olarak hükümeti göstermiş akil adamlar heyetini akademisyelerden iş dünyasından medyadan 7'li gruplarla oluşturulacağını söylemiştir. Erdoğan'a göre bu 7'li gruplar millete psikolojik harekat yapacak ve milletimizin PKK konusunda hazırlanmasıyla meşgul olacaktır. Türkiye hükümeti vekaletini milletimize harekat yapmak için kollarını sıvamıştır' diyerek grup konuşmasına son verdi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x