Devlet Bahçeli ilk başkan adayını açıkladı

11 Mart 2013 Pazartesi 11:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yerel seçimler öncesi ilk başkan adayını açıkladı. Devlet Bahçeli ilk başkan adayını Aksaray’da duyurdu.

Devlet Bahçeli ilk başkan adayını açıkladı

 MHP 2014 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi MHP ilk başkan adayını açıkladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk belediye başkan adayı olarak Aksaray’ın mevcut il başkanı Dr. Rıfkı Karabatak olarak gösterdi.

Aksaray’da 22 İl Başkanı, Genel Başkan Yardımcıları ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı'nın da hazır bulunduğu aday tanıtım toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı, açıklamasının büyük kısmında çözüm sürecinden bahsetti ve Başbakan Tayip Erdoğan'a eleştirilerde bulundu.

BAŞBAKAN İÇİN TEK AMAÇ BAŞKAN OLMAKTIR

Türkiye'nin tehlikeli bir süreçte olduğunu ve Türk milletinin ateşe atılmanın eşiğine geldiğini iddia eden Genel Başkan Bahçeli, çözüm sürecini eleştirdi ve İmralı görüşmelerini sert sözlerle değerlendirdi. Türkiye'yi yönetmekle görevli olan AK Parti hükümetinin katilden kahraman, çöküşten çözüm, müzakereden mucize, bölücülükten büyüme çıkartmak istediğini belirten Devlet Bahçeli, "AKP, PKK ile tokalaşırken Türk milleti arka arkaya tokat yiyor. Başbakan, İmralı canisi ile dostluk çemberi kurarken ülke kumpasa alınmaktadır. Karanlık kampanya aziz milleti bitişe ve batağa sürüklemektedir. Terör lobisi AKP'yi esir almıştır ve kardeşliğimiz, birlikte yaşama azmimiz silinmek istenmektedir. Başbakan'ın milliyetçiliği ayaklar altına alarak Türklüğü yok farz etmesinde vicdan yozlaşmasının payı olduğu kadar, İmralı canisinin tesirinin olduğu da bellidir. Başbakan için tek amaç Başkan olmaktır. Bunun dışındakiler önemsiz, anlamsız ve değersizdir. Türk milletinin bölünmesi, parçalanması ve PKK'nın meşru hale gelmesi Başbakan için tedbir alınması gereken bir durum değildir. Eğer bugün İmralı canisi Türk milletine meydan okuyacak küstahlığa ulaşmışsa sebep herkesin malumlarıdır. AKP'ye bakan her şeyi görecek ve gerçekleri fark edecektir" dedi.

SEN KİM BİZE KORKAK DEMEK KİM?

Başbakan'ın bilhassa MHP'ye saldırdığını ve suçlayıcı ifadelerde bulunduğunu kaydeden Devlet Bahçeli, zaman zaman eleştirinin dozunu arttırdı. Başbakan Erdoğan'ın kendilerini korkaklıkla itham ettiğini söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Korkak mı, cesur mu olduğumuzu merak ediyorsan 44 yıllık mücadelemizin herhangi bir sayfasını aralaman ve gözden geçirmen her şeyi ortaya koyacaktır. Biz senin gibilerle mücadele ederek bugünlere geldik. Ölüm bile bizi yolumuzdan döndürmedi. Kurşunlar ve idamlar bile inançlarımızdan çevirmedi. Sen kim, bize korkak demek kim? Bizde mangal gibi yürek, yenilmeyecek kudret, haine aman vermeyecek cesaret, Türklüğü ezdirmeyecek fazilet, milleti yalnız bırakmayacak muhabbet vardır" diye konuştu. 

"Başbakan bizim cesaretimizi sınamak istiyorsa biz her zaman hazırız" diyen Devlet Bahçeli, şöyle devam etti: "Biz ne BOP dinleriz, ne eş başkanlara bakarız, ne boş sözlere kanarız, ne one minute der sonradan 'pardon' diye çark ederiz. Senin safın bellidir ve kapların PKK'ya açılmaktadır. Bizim ise tek sevdamız büyük Türk milletidir. Sen millete bakınca 36 görürsün, biz bakınca bir ve beraber cevheri görürüz. Sen tarihe bakınca hayranı olduğun ermeni çetelerini, provokatörleri, işgal birliklerini, vatansızları, yediği ekmeğe sırt dönen yarım insanları görürsün, bize bakınca Osman Gaziyi, Fatih'i, Şehitleri, Mustafa Kemal'i, milli namusu muhafaza eden isimleri görürüz. Ne yaparsan yap çözüm denilen çözülmeyi millete kabullendiremeyeceksin. Eli kanlı canilerin itibar görmelerini sağlayamayacaksın. MHP Türk milletinin son kalesidir ve yenilmemiştir, yenmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x