Devlet Bahçeli'den Erdoğan ailesine sert sözler

31 Mart 2013 Pazar 11:07

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hükümetin yürüttüğü sözde çözüm(!) sürecini eleştirirken Başbakan Erdoğan ve ailesine çok sert sözlerle yüklendi.

Devlet Bahçeli'den Erdoğan ailesine sert sözler
Devlet Bahçeli'den Erdoğan ailesine sert sözler. Karanlık süreçle ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli süreci eleştirdi. Başbakan Erdoğan ve ailesini hedef tahtasına oturtan Devlet Bahçeli Erdoğan ailesine oldukça sert sözlerle yüklendi.

Başbakan Erdoğan'ın 'Eşim Arap kızı' ve 'Ben Gürcüyüm' sözlerini eleştiren Bahçeli,"Eğer eşim Arap, ben Gürcüyüm diyorsan evladın gemicik sahibi Bilal'ine ne diyeceğiz biz" dedi.

BAŞBAKAN KALAMAZSIN

Başbakan Erdoğan'a süreçle ilgili, "İmralı canisini önce ev, sonra affa sonra meclise getirmeye mi çözüm diyorsun?" diye soran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Dilinin altında ne var? söyle bakalım millete, bir gece dahi başbakan kalamazsın" diyerek sert çıktı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Devlet Bahçeli Başbakan'a hitaben, "İki de bir kalkıyor 'Benim eşim Arap kızıdır' diyor. Kim olursa olsun. Bizi ne ilgilendirir. Sen de kalkıyorsun, 'ben Gürcüyüm' diyorsun. Sana soran mı var necisin diye? Eğer eşim Arap, ben Gürcüyüm diyorsan evladın gemicik sahibi Bilal'ine ne diyeceğiz biz" dedi.

"Türkiye'yi eyaletlere bölerek bir bölümünü Bağımsız Kürdistan kurma heveslilerine vermeyi mi diye düşünüyorsun? İmralı canisine önce ev hapsini, sonra affa, sonra meclise getirmeye, sen çözüm mü diyorsun?" diye soran Bahçeli, "Sayın Başbakan çözümden ne anlıyorsun? Dilinin altında ne var? Söyle bakalım bu millete. Bir gece dahi başbakan kalamazsın. Ülkeyi aldatıyorsun. Milleti oyaliyorsun. Onun için çözümle ilgili ne istediklerini, ne yapmak istediklerini açıklamak zorundalar" dedi.

ATEŞLE OYNATILIYOR

Memleketin ateşle oynatıldığını ifade eden Bahçeli, " Memleketi ateşle oynatıyorlar. Bu gidişat hayıra işaret değil. Bugün yuvalar kurulmuş. Beraber yaşama iradesi ortaya konulmuş. Aile kurulmuş. Çoluk çocuğa karışmış, çok sayıda evlatları olmuş. Şimdi bunları Kürt-Türk diyerek nasıl ayırt edebiliriz. Onun için birlikte yaşamak bin yıllık kardeşliği ve hukuku devam ettirmek dururken bir caninin peşinden giderek PKK'nın oyuncağı olmaya gerek var mı? PKK, 40 bin bu ülkenin insanını katleden binlerce evladı, Mehmetçik ve polisi şehit eden bir cani örgüt. Bu örgütle müzakere edilmez. Bu örgütle görüşülmez. Bu örgütle pazarlık yapılmaz. Peki ne yapalım, çözümü siz söyleyin diyorlar. Çözümü söylüyorum Alanya'dan. Sayın Başbakan yapabilecek misin, cesaretin var mı? yüreğin var mı? Çözüm bölücü terör örgütüyle mücadelede kesin kararlılık ve terörün kökünü kazımaktır" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x