Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması: Yeni seçim düşünülebilir

09 Nisan 2019 Salı 18:47

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den seçim açıklamasında bulundu. Bahçeli, "Gocunmaya gerek yok yeni seçim de düşünülebilir. " dedi.

Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması: Yeni seçim düşünülebilir
 MHP Lideri Devlet Bahçeli'den seçim açıklamasında bulundu. Bahçeli, "Gocunmaya gerek yok yeni seçim de düşünülebilir. Süreç devam ediyor yorum yok" dedi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul'da yerel seçim sonuçlarına itirazların sonuçlarının alınması gerektiğini belirterek, "İtirazlar demokratik bir haktır, yapılması gerekir" dedi. Bahçeli, toplum vicdanı için yeni bir seçim yapılabileceğini söyledi.

Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde;

 Mahalli idareler seçimleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden sonra uygulanan ilk mahalli idareler seçimleridir. Geçmişte kazandığı öne artı olarak yeni sistemle uyumlu çalışabilecek, istikrar sağlamak konusunda önemleri artmıştır.

 Seçimlerden sonra her seçimde olduğu gibi rakamlar, sayım sırasındaki farklar partilere ve adaya göre anlayış farklılığı ortaya koymak suretiyle itirazlar yapılmaktadır. Bu itirazlar demokratik bir haktır, yapılması gerekir.

Şu an için bazı yerlerde itirazlar cevap bulmakla beraber özellikle İstanbul'da bir kargaşa yaşanmaktadır. 29 bin oy farkı olduğu ortaya konmuştur. Bu farkı değiştirebilecek itirazlar üzerinde çalışma başlatılmıştır. Önemli değişiklikler kendini göstermiştir.

 Böyle bir sürecin içindeyken işi kargaşaya, aceleciliğe, seçim sonrasında mazbatayı kim alırsa İstanbul'u sarsacak zemine kimse sürüklememelidir. Bütün bunlara rağmen hala seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye'yi kargaşaya sürüklüyorsa Türkiye'yi huzursuzluğa itebilecek hatalardan kurtulmanın yolu demokrasi içerisinde aranmalıdır. Toplum vicdanında huzur bulmayacak şekilde sonuçlanırsa yeni bir seçim düşünülebilir.

 Seçim yenileme demokrasinin bir gereğidir. Kargaşa yerine sandığa bir kez daha gidip Türkiye'yi huzurlu kılmak daha akılcıdır diye düşünüyorum.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x