Devlet Bahçeli'nin MHP grup toplantısı konuşması 30 Nisan 2013

30 Nisan 2013 Salı 10:45

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısında baştan sona zehir zemberek açıklamalarda bulundu...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu. MHP grup toplantısına katılan Devlet Bahçeli milletvekillerine seslendi. Devlet Bahçeli'nin MHP grup toplantısı konuşmasında çok sert ifadeler kullandı.

Devlet Bahçeli, Başbaklan Erdoğan'ın kendisi için söylediği 'motor su kaynatıyor' sözlerine yanıt vererek "Sayın Başbakan'ın şanzımanı delinmiş kaportası dağılmış" ifadelerini kullandı.

İşte Devlet Bahçeli'nin MHP grup toplantısı konuşmasından satır başları:

- Yarın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayacağız. Milyonlarca insanımızın anlaşılması ve haklarının teslim edilmesini istiyoruz. İşçilerimizin yegane talepleri yalnızca ücretlerinin iyileştirilmesi değildir.

- Geçici işçi statüsünde çalışanların kadroya alınması şarttır ve bu hemen sağlanmalıdır. 1 Mayıs'ı fırsat bilerek kışkırtmalara karşı herkes uyanık olmaldır. 1 Mayıs emeğin bayramıdır.

- Son zamanlarda kılavuzluğunu bizzat hükümetin yaptığı ihanet yolculuğunun tüm eşikleri geöçerek ilerlemeye çalıştığına şahit olmaktayız. Tehdit ve tuzakların varlığında bir artma oldu. MHP'nin yıllardan beri ikazla gündeme getirdiği ne varsa ülkemizin önüne konulmaya başlamıştır.

- AKP için ne dediysek ortaya çıkmıştır. Başbakan Erdoğan ile ilgili nasıl bir teşhis koymuşsak doğru çıkmıştır. Türk milletine kin kusanların alayı AKP çadırında buluşmuştur. Başbakan Erdoğan'ın iftiracı kaba üslubu Kandil'e umut üfürmüştür. Şahsıma kayışı kopartmış diyen Başbakan Edoğan'ın şanzımanı dağılmış, kaportası dağılmış vidaları gevşemiş aküsü bitmiş dümeni parçalanmıştır.

- Çirkefliğin hurdalığına neyi varsa bedelsiz bırakmış geriye BOP'çuluğu ile bir başına kalmıştır.

- İmralı canisinin yardım ve desteği bile kendisine yetmemiştir.Böyle bir zat MHP'ye ağız dolusu hakaret etmektedir. Böylesi birisi bulduğu her ortamda hakkımızda ileri geri konuşarak açığını kapatmaya çalışmaktadır. Elbette Başbakan'a hak ettiği gibi davranacağız, cevap vereceğiz.

- Türk milleti oynanan olayların farkına varmıştır. Hain ittifak tüm yönleriyle deşifre olmuştur. Partimizin olağanüstü kararlılığı çözüm ezberini sakatlamıştır. Başbakan'ın sinirleri bu yüzden günden güne gerilmiş sigortaları atmıştır.

- Milliyetçi ülkücü hareketi ufalamak için yılalrdır mesai harcayan Başbakan'ın ölçüyü kaçırdığı meydandadır. Her açıklamasında dağılan birisini şahsımı ve MHP'yi gölgeleyebileceğini farz etmesi vahim bir özürlülüktür.

- PKK'nın çözüm kardeşliği Başbakan'ın gözünü karartmıştır. Korkunun ecele faydası yoktur. Milliyetçi ülkücü hareket Başbakan'ın ensesindedir.

- Başbakan bilir bilmez konuşmaktan hemen uzaklaşmalıdır. MHP'yi şu ya da bu partinin yedeği olarak göstermek Başbakan'ın boyunu ve cüssesini aşar. Milliyetçi ülkcüü hareketin yegane dayanağı büyük Türk milletidir.

- Başbakan Erdoğan'ın ırkçılar kafatasçılar kovboylar hayvanlar katiller Fatiha bilmeyenler şehit istismarcılar maneviyatsızlar sözleriyle küfürler yağdırdığı MHP Türk vatanının son umududur. Bu sözler sahibinden başka kimseyle yakışmayacaktır. Sayın Başbakan bizim yönümüz yüce Rabbimize yöneliktir senin ibren nereyi göstermektedir? İmralı canisini Peygamber kabul edenlerle görüşürken nasıl hidayetten bahsedersin?

- Protez bacağını savuran gazimizle, Türk milletine ellerinde bayraklarla sahip çıkan mnilliyetçi vatansevrele övünüyorum. 63 çöpten çelebinin zaman geçmeden kendi işlerine bakması gereklidir. Türk milletinin PKK propagandasına kapalı olduğunu herkes iyi anlamalıdır. Başbakan çapulcu arıyorsa körebe oyunuyla birbirlerini bulmaları isteğimizdir.

- Başbakan Erdoğan ve İmralı canisi Türkiye'nin yıkım butonuna birlikte basmışlardır.

- Barış denilmiş ancak kimlerle savaşılıp da barış aşamasına gelindiği kaydedilmemiştir. Analar ağlamasın denilmiş ancak bu ağlamaların sebebi katillerle gözyaşlarının nasıl durdurulacağı açıklanmamıştır. MHP şehitlerin gelmesini istiyıormuş. Bu hayasız, uydurma ve namert sözler ibretle izlenmektedir.

- Muhakkak Başbakan'ın sözlerine içten içe tepki gösteren AKP'liler vardır. Başbakan şehidimizden gazimizden onay almadan PKK'lılarla helalleşmeye girmesi kimin kandan istifade ettiğini göstermektedir. Sayın Başbakan bayram günlerinde İmralı canisi ile birlikte baklava yiyebilirsin. Boşuna yorulma, oyalanma. Senin ve senin gibilerin yeri Kandil, İmralıdır. Bizim yerimiz ise Türk milletinin şerefli yanıdır.

- Yeni bir furya başlamış, PKK'nın geri çekilmesi ile ilgili safsatalar her yanı kaplamıştır. Terörist Karayılan 6 maddelik çekilme, 3 aşamalık sözde demokratik çözüm planını açıklamıştır. Ankara'da MGK toplantısı yapılırken PKK taleplerini bir bir açıklamıştır. Sözde ateşkes ve geri çekilmeden sonra birinci aşama sona erecektir.

- PKK elindeki silahını Türkiye'ye çevirmiştir. Talepleri olmazsa daha büyük saldırılar olacağını tehdit etmiştir. Aylardır şehit gelmedi diye bize sataşanlar PKK'nın hain oyunlarını ne zaman fark edecektir?

- Sayın Başbakan sen bu tehditleri barış mı sanıyorsun? Çok umutlu olduğunu tekrar tekrar söyleyen cumhurbalşkanı ne diyeceksiniz? Bu geri çekilme haddinden fazla abartılarak ihanetin hanesine artı olarak yazılmıştır. Milli bayramları sabote eden AKP hükümeti PKK'nın bir beyanından dolayı umtulanmış ve namlu tutan katilleri dost eller olarak selamlamıştır.

- PKK'lıları dost eller olarak tanımlayan AKP'li çürümüşler şehit annelerinin yüzlerine nasıl bakacaktır? Çok sayıda basın mensubu da PKK'nın şovuna aracılık etmiştir. Kandil'in yolunu herkes bulmuşken teröristle görüşmek moda haline gelmişken yıllardır PKK'yı yuvalandığı yerde bir tek AKP bulamamıştır.

- Karayılan'ın çekilme açıklaması meydan okurcasına görüşlerini dikte ettirmesi AKP PKK İmralı canisi arasındaki pazarlıkları açıkça gözler önüne sermiştir.

- PKK'lı Karayılan yeni Ortadoğu'dan bahsederken AKP sus pus durumda kalmıştır. Kanlı terör örgütü PKK ve İmralı'da yatan hain Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi değildir. Kanlı örgüt en çok onların canına kast etmiştir. Hiçbir Kürt kardeşim horlanmamıştır. Hangi Kürt kardeşim bir imkandan mahrum kalmıştır?

- Kimin girip çıktığı ve gerçekten sınır ötesine gidileceği nereden belli? PKK figüran kullanırsa bunu kim anlayacaktır?

- Şehitlerimizin kanlıları hiçbir şey olmamış gibi çekip gidecekler midir? rahmeti rahmana kabuşmuş şehitlerimizin azılı katillerin daha fazla can almaları için gitmelerine göz mu yumulacaktır. Başbakan karanlık devrin kapanmasından bahsederken millete tuzak kurduğunu ne zaman dile getirecektir?

- Adalet bunun neresindedir? Devlet nerededir? Hükümet hangi deliktedir? Aziz milletim Yüce dava arkadaşlarım bu katillerden hesap sorulmadan gitmelerine nasıl müsade edilecektir. Yargıya güven sağlanacak mıdır?

- Asker kurşun atmasın, heronlar kapansın diyenler bu sorularımıza nasıl karşılık verecekler. Erdoğan daha düne kadar teröristlere silahlarını bırakmalarını mağaralara gömmesini önermiştir.

- Aksi halde bunun bir suç olacağını, güvenlik güçlerinin görmezden gelmesinin mümkün olmadığını söylemişti. Başbakan güvenlik güçlerine teröristlere silah sıkılmaması emri vermiş midir? PKK'ya eskortluk yapacak kadar küçülen iktidarın Türk milletinin menfaatini savunması mümkün değildir.

- Başbakan eninde sonunda Yüce Divan'a gelecek ve pişmanlıkla ebediyete kadar mahkum olacaktır.

- Yeni anayasa konusunda Anayasa Mahkemesi başkanı da yorum yapmış ve tek kırmızı çizginin insan onuru olduğunu söylemiştir. Buna göre ilk 3 maddeye gerek yoktur devlete ve millete de ihtiyaç da yoktur. Anayasa Mahkemesi başkanı ne istmektedir? Anayasa Mahkemesi'nin başkanı işine gücüne bakmalıdır. Uzun yıllardır Anayasa Mahkemesi'nde bulunduğunu unutmamalıdır.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x