'Dokunulmaz' askerler; AKP'li 2 milletvekili bedelli askerlik yapıyor

20 Eylül 2019 Cuma 13:47

TBMM 1 Ekim’de açılıyor. Bu yıl TBMM açılışı bir ilke sahne olacak. AK Partili iki milletvekili, bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için geçen hafta Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) teslim oldu. Milletvekilleri, açılış töreninde asker oldukları için yer alamayacaklar.

'Dokunulmaz' askerler; AKP'li 2 milletvekili bedelli askerlik yapıyor
TBMM’de bir ilk gerçekleşti. AKP’li iki milletvekili, bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için geçen hafta Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) teslim oldu. Milletvekilleri, 1 Ekim’deki TBMM’nin açılış töreninde asker oldukları için yer alamayacaklar.

Sözcü'nün haberine göre, AKP Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Konya Milletvekili Selman Özboyacı, geçen hafta Kırklareli Lüleburgaz'da bulunan 65. Mekanize Piyade Tugayı'na teslim oldular. Milletvekillerinin, 2018'de çıkan ve 21 gün süreli 15 bin lira karşılığında bedelli askerlik hizmetinden yararlandığı öğrenildi.

AKP'li vekiller Meclis'in açılışına katılamayacak
AKP'li milletvekilleri, 1 Ekim'deki Meclis'in açılışına katılamayacaklar. Ancak 4-6 Ekim tarihinde Kızılcahamam'da yapılacak partinin istişare kampında yer alacaklar.

Her iki isim de aynı zamanda AKP'nin gençlik kollarında görevli. Büyükgümüş AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı, Özboyacı ise yardımcısı olarak görev yapıyordu.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 4 ay önce yorumlandı

böl:2=>bi̇re lala bu askere 20 altin ver ve derhal askerli̇kten bunu kov.dedi̇--yanindaki̇ okumuş üflemi̇şler-efendi̇mi̇z i̇şi̇mi̇zi̇ görüyor neden askerli̇ği̇ biraktiriyorsunuz dedi̇-efendi̇ler ben eli̇ kiliç tutan, düşmana kilicini saplayacaği vaki̇t üzeri̇ndeki̇ deri̇ i̇şlemeye bakarken ölen asker i̇stemi̇yorum dedi̇.bu veki̇ller devleti̇ne bu şeki̇lde hi̇zmet edi̇yorlarsa kanuni̇ olara cevaz veri̇li̇yorsa !**sana ne !!haaa..sana ne boşboğaz-herkes yapiyor bu bi̇r i̇mkan laf bulamadinmi

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tırak Kor 4 ay önce yorumlandı

**sen tari̇hi̇ni̇ bi̇le bi̇lememi̇ş bi̇ri̇si̇n-yavus sultan seli̇m"çaldiran i̇çi̇n sefere gi̇derken atinin kolani yirtildi hatta attan düşüyordu bi̇le.sonra aradilar taradilar bi̇r*saya (deri̇ i̇şi̇ bi̇len bi̇r askeri̇)buldular adam yapti -padi̇şah bakti bakti-bre asker bunu eski̇si̇ndeni̇ bi̇le yeni̇ yapmişsin-seni̇n mesleği̇n nedi̇r ben at-eşek-öküz gi̇bi̇ hayvanlarin kolanlarini(saya i̇le)deri̇ i̇pleri̇ni̇ yaparim dedi̇-yavuz bakti -bakti-

0 Kişi beğendi.