DSP lideri Türker: Hidayet Karaca uyduruk gerekçelerle içeride tutuluyor

14 Mayıs 2015 Perşembe 16:49

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye'de medyanın siyasi iktidar tarafından baskı altında tutulduğunu söyledi. DSP lideri, Türkiye'de medyanın baskı altında olduğuna en iyi örneğin 5 aydır uyduruk gerekçelerle cezaevinde tutuklu bulunan...

DSP lideri Türker: Hidayet Karaca uyduruk gerekçelerle içeride tutuluyor

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye'de medyanın siyasi iktidar tarafından baskı altında tutulduğunu söyledi. DSP lideri, Türkiye'de medyanın baskı altında olduğuna en iyi örneğin 5 aydır uyduruk gerekçelerle cezaevinde tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Dr. Hidayet Karaca olduğunu kaydetti. Türker, "Karaca'nın uyduruk gerekçelerle tutsak olması Türkiye'de hukukun olmadığını açık bir şekilde gösteriyor." dedi.

Masum Türker, Antalya ve ilçelerinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Manavgat ilçesinde Antalya 1. sıra milletvekili adayı Metin Oktay ve 2. sıra adayı Ahmet Çakmak'la seçim çalışması yapan Türker, siyasi iktidarın, 14 Aralık'ta özgür basına yaptığı darbenin asıl sebebinin, muhalefetin görüşlerine yer veren Samanyolu Yayın Grubu ve Zaman gazetesini 7 Haziran seçimleri öncesi etkisiz hale getirmek olduğunu iddia etti. Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın uyduruk vakalarla cezaevinde tutsak tutulduğunu belirten Türker, bunun da Türkiye'de hukukun olmadığının açık bir göstergesi olduğunu kaydetti. Şu anda gerek sayın Karaca'nın, gerek hakimlerin savcıların suçlanması, uydurulmuş vakadır. Doğru değildir. Yolsuzluklar ortaya çıkınca iktidar üzerine gitmeye başladı. Siyasi iktidar, 14 Araklık'ta yapılan medya baskınıyla Samanyolu Televizyonu ve Zaman gazetesini seçimler öncesi etkisiz hale getirmeyi hedefledi. Maalesef ülkemizde medya çok ciddi baskı altında. Karaca'nın tutsak, mahkeme kararı veren hakimlerin tutuklanması ile savcıların meslekten ihraç edilmesi, Türkiye'nin bir hukuk devleti olmadığını göstermiştir. Türkiye güçlülerin kanunlarıyla yönetilen bir ülke konumundadır." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x