Erdoğan, Azeri Milli Marşı'nı telefondan dinletip Aliyev'e onaylattı

17 Mart 2015 Salı 17:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in Kars'taki Haydar Aliyev Teknik Lisesi'nin açılışında kameralara ilginç bir görüntü yansıdı. Törende öncelikle İstiklal Marşı okundu. Protokol daha sonra...

Erdoğan, Azeri Milli Marşı'nı telefondan dinletip Aliyev'e onaylattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in Kars'taki Haydar Aliyev Teknik Lisesi'nin açılışında kameralara ilginç bir görüntü yansıdı.

Törende öncelikle İstiklal Marşı okundu. Protokol daha sonra ayakta Azeri Milli Marşı'nın da okunmasını bekledi ama marş başlamadı. Duruma sinirlenen Erdoğan, koruma ve protokol müdürlerini yanına çağırıp durumu sordu. Erdoğan'ın protokol hatasından dolayı sinirlendiği gözlendi.

Bu arada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cep telefonundan bir şey dinlettiği görüldü. Dinlenen şeyin Azerbaycan Milli Marşı olduğu öne sürüldü. Erdoğan, daha sonra bir yanlışlık olmaması için telefonu Aliyev'e dinletti. Kafasını sallayan Aliyev'in, milli marşlarının bu olduğunu belirtmesinin ardından Erdoğan kürsüye çıktı. Erdoğan, "Öncelikle bir protokol hatasını düzeltelim" diyerek, Azerbaycan Milli Marşı'nı çaldırdı, ardından konuşmasına geçti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x