Erdoğan, 'İdris’ciğim çok çalıştı 6 çocuğu var'

08 Şubat 2013 Cuma 10:13

Erdoğan, dün partisinin Karadeniz Bölgesi milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi

Erdoğan, 'İdris'ciğim çok çalıştı 6 çocuğu var'

 Daha önce Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinin vekilleriyle biraraya gelen Erdoğan, dünkü üçüncü toplantıda partisinin Karadeniz Bölgesi’nden milletvekilleri ile buluştu. İl ve belediye başkanları ile kadın ve gençlik kolları başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda 97 kişi hazır bulundu. Parti Genel Merkezi’ndeki istişare toplantısına bazı bakan ve parti yöneticileri de katıldı.

Vatan’ın haberine göre; Başbakan, “bir kardeşlik çalışması” yürüttüklerini, kan ve gözyaşını dindirmek üzere “devlet projesi” olarak çözüm süreci başlattıklarını anlattı. Erdoğan, “Bizde Türkçülük, Kürtçülük olmaz. Doğu-Batı biriz” mesajı verdi. Trabzon’da bir çocuğun bisiklet almak için biriktirdiği harçlıklarını, Van depreminden sonra yardım için gönderdiğini anlatan Erdoğan, bunu başlattıkları sürece örnek gösterdi ve “Kardeşlik bizim genlerimizde var. Ben bu sürecin başarılı olacağına inanıyorum” dedi. Erdoğan, tüm milletvekillerinden süreci zora sokacak açıklamalardan kaçınmalarını ve dikkatli bir dil kullanmalarını istedi.

Başbakan’ın ayrıca “PKK sorunu” ile “Kürt sorunu”nda farklı değerlendirmeler gerektiğini belirtip, örnekler verdiğini ve vekillerin de söylem birliği içinde bu şekilde teşkilata, vatandaşlara anlatması gerektiğini vurguladığı belirtildi.

Doğu Karadeniz bölgesinde çözüm sürecinde halkın çok büyük çapta ümitli olduğunu, süreci desteklediğini söyleyen katılımcılar da sürecin sabote edilmemesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesinin önemini vurgulayıp, kendilerinin de buna göre hareket edeceklerini ifade ettiler.

Anket sonuçlarını açıkladı

Erdoğan’ın Karadeniz illerinde yapılan son anketlerde çıkan oy oranlarını açıklandığı da öğrenilirken, anketlerde “Yarın genel seçim olsa”, “Yarın yerel seçim olsa” şeklinde iki soru yöneltildiği belirtildi. Anketlerde, iktidar partisinin milletvekili genel seçimlerine yönelik olarak 12 Haziran’dan daha yüksek oy oranlarına sahip olduğu ifade edildi. Yerel seçimlerle ilgili yapılan anketlerde ise partinin bazı Karadeniz illerindeki oy oranlarının düşüşte olduğu ifade edilerek, bunun önüne geçilmesi için gereken çalışmanın yapılması istendi.

‘İdrisciğim’de 6 çocuk var’

Başbakan Erdoğan’ın, mini kabine revizyonu sonrası bakanlık koltuğu giden İçişleri eski Bakanı, Ordu milletvekili İdris Naim Şahin’e, “İdrisciğim, Ordu’nun nüfusunu artırmak için çok çalıştın, 6 çocuk var” diye espri yaptığı da öğrenildi. Başbakan’ın daha sonra salona dönerek, “Sizde ne var?” demesinin de gülüşmelere neden olduğu öğrenildi.

Yorum Gönder

@name x