Erdoğan'a seslendi: Erbakan nasıl dik durduysa sen de öyle yap

22 Ekim 2019 Salı 12:53

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'a çağrıda bulunarak "Kıbrıs Barış Harekatı’nda Ecevit nasıl dik durduysa, Erbakan nasıl dik durduysa sen de öyle yap" dedi.

Erdoğan'a seslendi: Erbakan nasıl dik durduysa sen de öyle yap

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a seslenen Akşener, İncirlik Üssü'nün kapatılmasını istedi. Erdoğan'a çağrıda bulunarak "Teröristin üzerine yürürken yürüdüğün yola kilit vuruyorlarsa sen de İncirlik'in kapısına kilit vur" ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Barış Harekatı'nı hatırlatan Akşener, Erdoğan'a Erbakan gibi dik durması gerektiğini de söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konuşmasından bir bölüm şu şekilde:

“ABD Başkanı harekat durduktan sonra ne dedi biliyor musunuz? Okul bahçesindeki çocuklar gibi kavga etmeleri gerekiyordu. Kavga ettiler ayırdım. Sayın Erdoğan ise, bu konuyu önceliğimiz olarak görmüyoruz dedi. Mehmet’imin kanı pahasına mücadele ettiği bu meseleyi, cumhurun başkanı önceliği olarak görmüyor. Türk milletinin başını öne eğdin. Görüşmem dediğin adamla koltukların yan yanaymış gibi poz verdin Yazıklar olsun!
Ben bu işlere yabancı değilim sayın Erdoğan. Türkiye ilk defa sınır ötesi operasyon yapmıyor. Irak’ın kuzeyindeki çekiç harekatının altında benim de imzam vardı. Türkiye ilk kez sınır ötesi operasyonu yapmıyor. Tarih 1997, Irak'ın kuzeyine çekiç harekâtı başladı. Altında benim de imzam vardır. O harekât 4 ay sürdü. PKK'ya çok ağır bir darbe indirildi. Ne ABD'den misafir ağırladık ne de dönemin ABD Başkanı ağzını açabildi. Çünkü kararlılığımızı biliyorlardı. Nasıl oldu da ABD Başkanı her türlü tehdit ve hakareti kendine hak görüyor. Nasıl oldu da PKK ile Türkiye eş tutulabiliyor! Bu küstahlık cevapsız bırakılamaz, yenilip yutulamaz, üstü örtülemez,bunu yapanlara dostum denilemez Sayın Erdoğan. Senin dostun sana hayal bile edemeyeceğin imkanları veren milletindir. Senin milletine hakaret edenlerle dost olamazsın, olamazsın!. Yeri ve zamanı geldiğinde cevabı verilecektir diyerek milletimizi oyalayamazsın. Teröristin üzerine yürürken yürüdüğün yola kilit vuruyorlarsa sen de İncirlik'in kapısına kilit vur."
İstiklal Marşımız tam da bu yüzde ‘Korkma’ diyerek başlıyor.  Diplomasiden kop demiyorm. Diplomasiyi bu cesaret üzerine kur diyorum. Kıbrıs Barış Harekatı’nda rahmetli Ecevit nasıl dik durduysa, rahmetli Erbakan nasıl dik durduysa sen de öyle yap diyorum.

Milli Gazete
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x