GEZİCİ ANKETLERLE İLGİLİ UYARDI: EVET-HAYIR'LAR BAŞA BAŞ

04 Mart 2017 Cumartesi 21:25

Son seçimde doğruya en yakın tahmini yapan Gezici araştırma sahibi Murat Gezici uyardı.

GEZİCİ ANKETLERLE İLGİLİ UYARDI: EVET-HAYIR'LAR BAŞA BAŞ
 Murat Gezici, açıklanan referandum anketlerine itibar edilmemesini ve farkın öyle söylenildiği gibi olmadığını belirtti.

Twitter'da açıklama yapan Murat Gezici'nin tespitleri şöyle:

Gezici araştırma, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandığa gitmeme oranı %24.5 diyen, %6'nın üzerinde gösteren tek kurumdu. Sandığa gitmeme oranı yüksek olmasından dolayı Sn. Erdoğan % 52 ile cumhurbaşkanı seçilebilir dediğimizde ağır tepki topladık. 
Şimdi yine sandığa gitmeme oranı yüksek, % 17'ye dayandı.. Sandığa katılım oranı evet hayır oranlarını değiştirmektedir. Kamuoyunda bahsedildiği gibi hayırlar açık ara önde değil tam aksine sandığa katılmama oranından dolayı kafa kafaya bir oran vardır.

Sandığa gitmeyen seçmenlerin %68'i esasında hayırcıdır.

Halkın %62'si evet çıkacağına inanıyor, sandığa gitse hayır oyu verecek seçmen de nasıl olsa evet çıkacak diyerek sandığa gitmiyor, şu ana kadar sandığa gitmeyenleri sandığa götürecek söylem halen kullanılmadı! 

Gezici Araştırma 7 Haziran seçimlerinde haftalar aylar öncesinden AK Partinin % 40 oranında oy alacağını tek ifade eden kurumdur, 1 kasımda ise kamuoyuna % 45.5 olarak AKP'yi açıklamış seçime 3-4 gün kala ise oy oranlarını %48.7 olarak ifade etmiştir.

(Haberalp)Yorum Gönder

@name x