HABERALP YOĞUN BİR İLGİYLE KARŞILAŞTI TEVECCÜHÜNÜZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

24 Aralık 2012 Pazartesi 19:30

Haber sitemizin daha ilk günlerinde bu ilgiyi görmesi bizleri heyecanlandırdı; ümitlendirdi, sevindirdi ve teşvik etti. İnsanların doğru haber alma isteği gayet doğaldır. Temiz güvenilir kaynaklardan pınarın temiz suları gibi insanın hem ruh hem de beden sağlığı için son derece hayatidir.

HABERALP YOĞUN BİR İLGİYLE KARŞILAŞTI TEVECCÜHÜNÜZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

 İnsanlar her şeyin en iyisine layıktır. Bu ülkenin insanları, evrendeki tüm insanların, bugüne kadar elde ettiği, en büyük insanlık mirası olan, birlikte yaşama kültürü, milletlerin karşılıklı varlıklarına saygıyı, en fazla başaran, tarihi geçmişe sahiptirler. Dünya farklılıkların, dayatmalara, çatışmalara, kana ve  gözyaşına dönüştüğü, yürek parçalayan manzaralar, karşısında ortak bir takım evrensel değerleri, dünyaya takdim etmek, barışı, kardeşliği, tesis etmek, evrenin geleceğine ve insanlığa en büyük hizmettir. Dünyada ne kadar gelmiş geçmiş insan varsa yaratılış gerçeği olarak birbirinin aynısı olan tek insan yoktur. İşte farklılıklar bu ilahi hakikatte gizlidir. Bu farklılıklara gerek milli gerekse evrensel ölçekte tahammül etmek hem yaratılışı anlamaktır hem de sosyal barışa hizmet etmektir. Dünyada hiç kimse kendi ailesinden kabilesinden doğduğu veya ait olduğu coğrafyadan mensup olduğu milletten dolayı aşağılanamaz, suçlanamaz ve mahkum edilemez. insanlar ve insanların meydana getirdiği milletlerin varlığını kabul etmek ve ilişkileri bunun üzerine bina etmek hem ilahi hem de yadsınamaz dünyevi gerçektir. Milletler ve onları meydana getiren fertlerin doğuş, aidiyet ve sosyal milli süreçleri farklı milli bünyeleri ortaya çıkarmıştır. Dünyada saf aynı soydan aynı kandan aynı genden gelen kabilelerin ve kabile otoritelerinin dışında hiçbir devlet yoktur. Bu milletler ailesinde tarihi binlerce yıllık geçmişe dayanan en saygın şerefli milletlerden bir tanesi de mensup olmaktan büyük onur gurur duyduğumuz yüce Türk milletidir. Başka milletlere saygı duyuyoruz. Bu bizim insanlık anlayışımızın gereğidir. Bu millet birçok devlet kurmuş insanları yönetmiş dünyaya hükmetmiş mazisi zaferlerle dolu savunmaktan asla imtina etmeyeceğimiz kahraman bir millettir. Elbette ki birlikte olduğumuz milletlerle irtibattan milli kimliğimiz zenginleşmiştir. Bu farklılıkları kendi bünyesinde özümsetmiştir. İmparatorluk bakiyesi arnavutundan, gürcüsünden, kürtünden ve daha birçok etnik zenginliğinden oluşan halkların tümüne milli kimlik olarak Türk milleti denir. Bugün bu ülkenin kuruluş paradigması olan milli kimlik çok büyük tehdit altındadır. Türk milletinin ses bayrağı Türkçenin yanına paçavralar asılmak isteniyor. Vatanın bütünlüğü Fas dan Endonezya'ya kadar yeni İslam dünyasının sınırlarını belirleme projesi olan BOP kapsamındadır. Bu toprakların direnç kalesi olan köy odaları ocak gelenekleri cami kışla  okul ve hayatın her alanında  milli ve dini var oluşumuz sonsuza kadar sürecektir. Birliğimiz öncelikli teminatı dini kimliğimiz bütünlüğümüzün ilacı ses bayrağımız dilimiz Türkçedir.

Bu ülkede yediden yetmişe kahir ekseriyette herkes mümin kardeştir. Bu gerçek hayatta iri diri ve canlı olmalıdır. Türkçemiz anlaşmamızın yanaşmamızın kardeşliğimizin kan ve can damarları ses bayrağımızdır. Bu ülkenin birlik bütünlük huzur barış kardeşlik adalet ve her türlü erdemli davranış adına haberalp kutsal bir direnç kalesi olacaktır. Ülkece milletçe ve insan olarak daha güzel günler yaşanılır bir evren için dua ve saygı dileklerimizle hoşça kalınız.

Yorum Gönder

@name x