Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! İşte en çok borcu olan belediyeler

23 Mart 2019 Cumartesi 11:20

Hazine ve Maliye Bakanlığı en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Listeye göre Kocaeli birinci, Adana ikinci ve Muğla Büyükşehir Belediyesi üçüncü sırada.

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! İşte en çok borcu olan belediyeler

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre en çok borcu olan belediye 6 milyar 66 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu. Kocaeli'yi sırasıyla Adana ve Muğla takip etti.

Toplam borç tutarı 11 milyar 471 milyon TL

Belediyelerin Hazine ve Maliye Bakanlığı'a borçları artıyor. Bakanlığın verilerine göre, Mart ayı itibarıyla belediyelerin ve bağlı idarelerin toplam borç tutarı 11 milyar 741 milyon liraya ulaştı. 135 milyon liralık borcun vadesi geçerken 8 milyar 683 milyonu anapara, 2 milyar 922 milyonu diğer olmak üzere 11 milyar 605 milyon liralık borcun vadesi henüz gelmedi.

İlk üç sıradaki belediyelerin borçları

En borçlu belediye 6 milyar 66 milyon lira ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olurken bunu 1 milyar 99 milyon lira ile MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi izledi. Borçlu belediyeler sıralamasında üçüncü sırada 655 milyon liralık borçla CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Su ve Kanalizasyon İdaresi yer aldı.

Borçlarını ödeyemediler

135 milyon lira ile borcunun vadesi geçen belediyeler sıralamasında ilk sırada MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi yer alırken bunu 110 milyon lira ile Ankara Büyükşehir Belediyesi izledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 11'er milyon liralık borcunu vadesinde ödeyemedi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı açıkladı! İşte en çok borcu olan belediyeler

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x