‘İç Güvenlik Paketi’ 4 gün aradan sonra yeniden Genel Kurul’da

09 Mart 2015 Pazartesi 20:54

Kamuoyunda ‘İç Güvenlik Paketi’ olarak bilinen ve 132 maddeden oluşan kanun tasarısı görüşmelerine 4 günlük aradan sonra yeniden TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlandı. Efkan Ala’nın yerine atanan İçişleri Bakanı Sebahattin...

‘İç Güvenlik Paketi' 4 gün aradan sonra yeniden Genel Kurul'da

Kamuoyunda ‘İç Güvenlik Paketi’ olarak bilinen ve 132 maddeden oluşan kanun tasarısı görüşmelerine 4 günlük aradan sonra yeniden TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlandı. Efkan Ala’nın yerine atanan İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk hükümet adına paketi ilk kez savunuyor.

Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın ilk 46 maddesi kabul edilmişti. Tasarının üçüncü bölümünü oluşturan 47 ila 74 maddelerin görüşülmeye akşam saat 20.20’de gündeme alınarak görüşülmeye başlandı. Muhalefet, antidemokratik düzenlemeler getirdiği gerekçesiyle paketin geri çekilmesini talep ederken iktidara mensup vekiller, paketin kamu düzenini sağlamaya yönelik olduğu iddiası ile bir an önce Genel Kurul’da görüşülerek kabul edilmesini istiyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x