İçişleri Bakanı’ndan valiliklere Nevruz genelgesi

14 Mart 2013 Perşembe 20:03

İçişleri Bakanı Muammer Güler, valiliklere Nevruz genelgesi gönderdi. Nevruz’la ilgili gönderilen genelgede valiler, hassas olmaları konusunda uyarıldı.

İçişleri Bakanı'ndan valiliklere Nevruz genelgesi

 Nevruz ile ilgili bütün önlemlerin tamamlandığını belirten İçişleri Bakanı Muammer Güler, valiliklere hassas olunması konusunda genelge gönderildiğini bildirdi.

Meclis Kulisi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Muammer Güler, ''Nevruz ile ilgili bütün önlemler tamam. Nevruz ile ilgili alınması gereken bütün önlemleri bakanlık planlandı. Zaten yıllardan beri illerde yapıla gelen etkinliklerdir'' dedi.

Muammer Güler, 17 Mart'tan başlamak üzere 21 Mart'a kadar değişik illerde yapılacak kutlamalara ilişkin başvuruların valiliklere yapıldığını hatırlatarak, ''Özel gün olduğu için bu kutlamalar, talepler valiliklerce yerine getiriliyor. Öncelikle güvenlik tedbirleri aldırılıyor. Ben bu yıl bir sıkıntı yaşanmadan, önceki yıllarda meydana gelen olumsuzluklar, şiddet eylemleri, Nevruz'u bahane ederek bölücü terör örgütünün propagandasına yönelik eylemler, afişler, pankartlar, sloganları mümkün olduğu kadar engellemeye çalışarak ama varsa bu konuda doğacak olumsuzlukları tespit ederek adli makamlara intikal ettirecek bir düzenleme yapıyoruz'' diye konuştu.

Konuyla ilgili valiliklere genelge gönderilip gönderilmediği sorusuna karşılık Muammer Güler,''Valiliklere genelge gönderildi. Bu konuda hassas olun, tedbirlerinizi gözden geçirin, herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeyin tarzında...'' dedi. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x