İdris Naim Şahin görevden alınması için ne dedi?

30 Ocak 2013 Çarşamba 16:01

Başbakan Erdoğan’ın kabinede yaptığı revizyonun ardından görevden alınan eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin kabine revizyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İdris Naim Şahin görevden alınması için ne dedi?

 İçişleri Bakanlığı boyunca birçok kesimin hedefi olan İdris Naim Şahin suskunluğunu bozdu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de AKP’nin yüz akı” diyerek görevden alınmasına tepki gösterdiği İdris Naim Şahin kabine revizyonu ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İdris Naim Şahin, görevden alınmasıyla ilgili gazetecilerin sorularını sitemkar şekilde yanıtladığı dikkat çekti. İdris Naim Şahin görevden alınmasının nedenini “Birilerinin işine çomak sokunca böyle oldu” ifadeleriyle değerlendiren eski bakan İdris Naim Şahin, Devlet Bahçeli’nin “Başbakan, İmralı süreci için bakan harcadı” sözlerini ise “Doğru söylemiş”diyerek yorumladı.

İdris Naim Şahin,  “Hakkımda medya üzerinden karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası yürütüldü. ‘Bu adam birilerinin oyununu bozdu. Siz de bu adamı bozun’ denilerek talimat verildi” dedi.

İdris Naim Şahin, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kendisine sahip çıkan sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Doğru söylemiş, o ifadeler sayın Bahçeli'nin kendi siyasi görüşüdür. O konuyla ilgili bir şey söylemem” dedi. Eski bakan İdris Naim Şahin gazetecilerin yanından ayrılırken de, “İdris Naim Şahin birilerinin işine çomak soktu onun için böyle oldu” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder

@name x