İhsan Barutçu: Gün hesaplaşma günü

20 Ocak 2013 Pazar 15:31

Yasa dışı dinlemeler için Meclis'te komisyon kurulmasına en çok sevinen Bağımsız İstanbul Milletvekili İhsan Barutçu oldu.

İhsan Barutçu: Gün hesaplaşma günü

 12 Haziran 2011 seçimleri öncesi MHP'de bomba etkisi yaratan kaset skandalında adı geçen isimlerden Bağımsız İstanbul Milletvekili İhsan Baurtçu, yasa dışı dinlemeler için TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını değerlendirdi. MHP'den çekilen İhsan Barutçu yasa dışı dinlemelerle ilgili kurulan komisyon için 'gecikmiş ama yerinde bir adım' değerlendirmesini yaptı.

İşte İhsan Barutçu'nun o değerlendirmeleri:

GÜN HESAPLAŞMA GÜNÜDÜR

12 Haziran seçimlerinde, üst üste çıkan kasetlerin mağduru olan insanlar olarak ağır bir bedel ödedik. 10 arkadaş kirli bir komplonun kurbanı olduk. 9 arkadaşım milletvekili adaylığından çekildi. O komployu kurgulayanların ortaya çıkarılmasını sağlamak için adaylıktan çekilmeyerek vekil oldum. Gün hesaplaşma ve o hedefimi gerçekleştirme günüdür.

BAŞBAKAN'I DİNLEMEYE CESARET EDEMEZLERDİ

Bizim mağduriyetimizin ardından bugün de Başbakan'a dönük dinleme olayının ortaya çıkması, olayın vehametini ortaya koyuyor. Biz mağdur edildiğimiz zaman gerekli tedbirler ve duyarlılıklar gerçekleşmiş olsaydı bugün Sayın Başbakan'a dönük bu hadiseye cesaret ve cüret edemezlerdi.

TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR RİSK

Esas kaygımız şu, diyelim ki bu ve benzeri kirli şantajlarla bazı siyasetçileri bertaraf ettiler, peki ya aynı kirli ve tehlikeli silahla, tehdit ve şantajla bazı bürokrat ya da siyasetçileri kontrol ve güdümleri altına aldılarsa, işte üzerinde düşünülmesi gereken konu budur. Böyle bir ihtimal ülkemiz için önemli bir risktir.

Yorum Gönder

@name x