Kamer Genç: Cumhurbaşkanlığına adayım

25 Ocak 2013 Cuma 09:45

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu söyledi.

Kamer Genç: Cumhurbaşkanlığına adayım

 CHP'li Kamer Genç, Bodrum'da katıldığı Uğur Mumcu'yu anma etkinliğinde gazetecilere "Cumhurbaşkanlığına adayım. Ben ciddi bir insanım şaka yapmıyorum" dedi. Bodrum'un Turgutreis beldesinde gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 20. yılı nedeniyle düzenlenen anma etkinliklerine katılan Kamer Genç, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

33 SENELİK SİYASETÇİYİM

Kamer Genç, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu bildirerek, ''Cumhurbaşkanlığına adayım. Ben ciddi bir insanım şaka yapmıyorum. 33 senelik siyasetçiyim. Hep bu siyasi iktidarla hep yolsuzluklarla işkencelerle keyfiliklerle mücadele eden, devleti en iyi tanıyan bir milletvekiliyim. O bakımdan Abdullah Gül bile benim kadar devleti tanımaz'' dedi.

PARTŞ İÇİ MESELELERİNİ BURADA KONUŞMAYA GEREK YOK

Kamer Genç, gazetecilerin, CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, ''Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz'' sözlerini değerlendirmesini istemesi üzerine, ''Parti içi meselelerini burada konuşmaya gerek yok. Olmuşsa bakalım, ne amaçla söylediğini bilmiyorum. İnsanlar eşittir, öyle şey olmaz. Arkadaşımızın da böyle bir laf sarf ettiğini sanmıyorum'' ifadelerini kullandı. 

YARIN VAZGEÇER

CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat'ın istifasını da değerlendiren Kamer Genç, ''Neden istifa ettiğini bilmiyorum. Belki bir kızgınlığına gelmiştir. Yarın vazgeçer'' diye konuştu.

Yorum Gönder

@name x