Kemal Kılıçdaroğlu: Bu kadar aşağılık haberler hiç görmedim

04 Mayıs 2013 Cumartesi 16:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu basında yer alan haberlere tepki göstererek, "Bu kadar iğrenç, aşağılık haberler hiç görmedim" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu kadar aşağılık haberler hiç görmedim

CHP Parti Meclisi bugün Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP ile ilgili basında yer alan haberlere tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu kadar aşağılık haberler hiç görmedim! Kemal Kılıçdaoğlu, "Bugün bazı gazeteler yazıyorlar, Parti Meclisi toplanacak, kavganın haberini veriyorlar. Bu kadar iğrenç, aşağılık haberler hiç görmedim. Ne kavgası var CHP'de hiçbir kavgamız yok." diye konuştu.

Toplumun nezdinde CHP'de kavga var imajı oluşturulmaya çalışıldığını aktaran Kemal Kılıçdaroğlu, yeri ve zamanı geldiğinde o gazeteleri de gazetecileri de teşhir edeceğini söyledi.

"Gazeteci için kalem namustur, satılmaz" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Eğer kalemini AKP iktidarına kiraya verdiysen, oradaki hiçbir olumsuzluğu görmediysen, demokrasi ayaklarımızın altından kayıyorken, hala sen kalkıp CHP'yi eleştiriyorsan kusura bakma senin kalemin satılıktır. Ama ben sana kalemini satın almak için asla para vermeyeceğim, ödün de vermeyeceğim."

1 MAYIS OLAYLARINA DA DEĞİNDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs'ta yaşanan olaylara da değindi. Erdoğan'ın Taksim Meydanı'na çıkanların AKP'ye karşı çıkanlar olarak nitelendirdiğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, "Ne zamandan beri AKP'ye karşı olmak suç oldu. Türk Ceza Yasası'nda böyle bir madde mi var" dedi.

Anayasa görüşmelerinin devam ettiğini anımsatan Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar partisinin masadan kaçmanın formüllerini aradığını iddia etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Ne diyorlardı, 'özgürlükçü anayasa yapacağız, demokrasiyi güçlendiren Anayasa yapacağız. Ah şu CHP var ya kaçıyor gelmiyor masaya'. Şimdi geldik. Niçin kaçıyorsunuz, neden kaçmanın formüllerini arıyorsunuz. O masadan kaçan hesabını bu ülkeye vermek zorundadır." ifadelerini kullandı.

GÜRSEL TEKİN'İN CANLI YAYIN İSYANI

Öte yandan toplantı devam ederken Basın Birimi'nin bulunduğu kata gelen Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Parti Meclisi'ndeki konuşmasının televizyonlarda canlı yayımlanmamasına tepki gösterdi. 

gursel-001.jpg

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x