Kemal Kılıçdaroğlu: Senin T.C. ile alıp veremediğin ne?

27 Nisan 2013 Cumartesi 14:55

Kemal Kılıçdaroğlu, Milas’ta Cumhuriyet, Kadıağa ve Menteşe caddelerinin açılışında konuştu. Hükümetin T.C.’yi anayasadan çıkarmak istediğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Senin T.C. ile alıp veremediğin ne?’ şeklinde konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu: Senin T.C. ile alıp veremediğin ne?

Milas'ta Cumhuriyet, Kadıağa ve Menteşe caddelerinin açılışını yapan Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Hükümetin, T.C.’yi yeni anayasadan çıkarmak istediğini iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu, kendileri olduğu sürece bunu yapamayacaklarını vurgulayarak hükümete ağır sözlerle yüklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milas-Bodrum Havalimanı'nda partililerce karşılandı, buradan parti otobüsüyle Milas'a hareket etti. Yol boyunca kendisine sevgi gösterilerinde bulunan halkı selamlayan Kemal Kılıçdaroğu, bazı vatandaşlarla da otobüsün penceresinden elini uzatarak tokalaştı. Milas'ta Cumhuriyet, Kadıağa ve Menteşe caddelerinin açılışını yapan Kemal Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti Hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yönettiği çözüm sürecine yüklendi. Demokraside belediye başkanlarının da başbakanların da hesap vermesi gerektiğini, aksi takdirde bunun adının demokrasi değil, dayatma olacağını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, “Terör dediğimiz sorun tam 30 yıldır var. Bu sorunu çözerken hukuk dışına çıkamazsınız. Hukuk dışına çıkarak teröre çözüm bulamazsınız. Eğer hukuk dışına çıkarsanız bu yasal olmaktan çıkar, yasadışı olur. Türk milleti Türkiye Cumhuriyeti ve Kürt halklarıyla CHP'nin hiçbir sorunu olmadı olamaz. Bu kavramlarla da sorunumuz yok. T.C.’yi anayasadan çıkarmak istiyorlar. CHP oldukça bunu yapamayacaklar, yaptırtmayacağız, Anayasa'nın ilk 4 maddesi bizim kırmızı çizgilerimizdir. Asla tartışılamaz. T.C. laik, demokratik bir hukuk ülkesidir. Başbakan Erdoğan bazı illerde T.C. tabelalarının kaldırılmasına destek verdi. Buradan Başbakan Erdoğan'a soruyorum. Senin T.C. ile alıp veremediğin ne? Sorunun ne? Yine Erdoğan'a soruyorum. Seni bu T.C. bu demokrasi başbakan yapmadı mı? Sen başbakanlığını bu T.C.’ye borçlu değil misin? Soruyorum sen hangi ülkenin başbakanısın? Hadi ’Ben T.C.'nin başbakanıyım’ de. Bu nedenle sandığa bölünmeden bir gideceğiz. Özgürlüklerini demokrasiyi Hasan Tahsin’lere ve sizlere borçlu bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x