Kemal Kılıçdaroğlu’ndan esnafa oy sitemi

29 Mart 2013 Cuma 10:20

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan esnafa oy sitemi. Kemal Kılıçdaroğlu, esnafın çıkarlarını savunduklarını söyleyerek “Ama gidip oyunuzu AKP’ye veriyorsunuz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan esnafa oy sitemi
Adana’da çeşitli temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Ticaret Odası’nda esnafla bir araya geldi. Esnafı korumak için 10 yıldır büyük alışveriş merkezleri ile ilgili yasa çıkması için ısrarcı olduklarını belirten Kemal Kılıçdaroğlu’ndan esnafa oy sitemi geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz savunuyoruz, ama esnaf gidip oyunu AKP'ye veriyor” ifadelerini kullandı.

ESNAFA OY SİTEMİ

"Esnaf ve sanatkar devlete yük olmaz, devletin yükünü alır"diyen Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Çalışır, istihdam oluşturur, alın teri döker. O yüzden esnafı yok etmek değil, yaşatmaktır asıl devletin asıl görevi. Sosyal devlet dediğimiz devletin görevlerinden birisi de budur. Anayasa'mızda esnaf ve sanatkarlarla ilgili özel düzenlemeler var, ama çoğu esnaf ve sanatkarımız bunun farkında değil. Size acı bir gerçeği söyleyeyim. 10 yıl öncesine bakın, 10 yıl sonrasına bakın. 10 yıl önce esnaf ve sanatkarın sayısı daha fazlaydı. Şimdi daha az. Büyük alışveriş merkezleri kuruluyor. Kurulsun mu? Elbette kurulacak. Çağdaş ülkelere bakın, orada da büyük alışveriş merkezleri var, ama orada haftada bir gün kapatılır. Vatandaş o gün gider esnaftan alışveriş yapar."
 
Esnafı korumak için 10 yıldır büyük alışveriş merkezleri ile ilgili yasa çıksın diye ısrar ettiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Biz savunuyoruz, ama esnaf gidip oyunu AKP'ye veriyor" dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x