Kılıçdaroğlu: Devletin gayri meşru alana sokulmasına asla izin vermeyeceğiz

19 Mart 2013 Salı 14:26

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti olarak devletin gayri meşru alana sokulmasına asla ve asla izin vermeyeceklerini söyledi.     Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, daha sonra açıklanan...

Kılıçdaroğlu: Devletin gayri meşru alana sokulmasına asla izin vermeyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti olarak devletin gayri meşru alana sokulmasına asla ve asla izin vermeyeceklerini söyledi.

    Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan Kılıçdaroğlu, daha sonra açıklanan bildiriyi hatırlattı. Masanın bir ucunda Abdullah Öcalan'ın, diğer ucunda ise Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğunu ve bunu herkesin bilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın teröristle kucaklaştılar diye kıyameti kopardığını kaydetti.

    Devletin hukuk üstünde yüceleceğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Devleti hukuk dışına çıkardığınız andan itibaren devletin saygınlığına gölge düşer. Biz de devleti hukuk dışına çıkarırsak olmaz. Devlet hukuk içinde kalmalıdır. Sorun hukuk içinde çözülmelidir. Devleti gayri meşru alana sokmanıza CHP olarak asla ve asla izin vermeyeceğiz." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x