Kılıçdaroğlu: Merhaba terörist arkadaşlar

07 Mart 2013 Perşembe 14:57

CHP lideri Kılıçdaroğlu, tutuklu vekillerle ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu: Merhaba terörist arkadaşlar

Tutuklu CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay için düzenlenen 'Zulümhanede 4'ncü Yıl Etkinliği'ne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balbay'ın tutukluluğunun 5'nci yılına girdiğini belirterek, "Zulümhane diyorlar. Kendisi de öyle adlandırıyor. Kitabının adı da öyle. Adına ne derseniz deyin ben orayı toplama kampı olarak adlandırdım. Orası 1942'de Almanya'da Hitler döneminde nasıl toplama kampları varsa 2010'ların Türkiye'sinde de onun bir başka versiyonu, İstanbul Silivri'de var" diye konuştu.

"MERHABA TERÖRİST ARKADAŞLAR"

Silivri'de yatanların tek ortak özelliğinin, iktidara karşı çıkmaları olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: ''Gazeteciler zaman zaman soruyorlar. Dışarıdan gelenler de soruyor, Sayın Erdoğan'a 'Bu gazeteciler niye tutuklu?', 'Efendim bir iki kişi var, gazeteci. Diğerlerinin tamamı terörist.' Dolayısıyla baktığınız zaman terörist olmayan yok zaten. Genelkurmay Başkanı terörist, kuvvet komutanları terörist, generaller terörist, yazarlar, gazeteciler, rektörler terörist... Poşu bağlayan üniversite öğrencileri terörist. Kimse yok ki onun dışında. Yani iktidara ve onun başındaki Erdoğan'a göre bu salondakiler de terörist. Merhaba terörist arkadaşlar.''

Seçimlerden önce Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın, savcılığa giderek iyi hal kağıdı istediklerini, savcılığın da 'Siz milletvekili olabilirsiniz' diye bu kağıdı verdiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, kendilerinin dosyaları YSK'ya gönderdiklerini, YSK'nın da Balbay ve Haberal'ın milletvekili olabileceğini söylediğini kaydetti.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x