Meclis 1 Ekim'e kadar tatile girdi

14 Temmuz 2015 Salı 17:21

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 7. birleşimi yoklamasız saat 15.00'te açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Naci Bostancı yönetti. Yapılan RTÜK üye seçimlerinin ardından Meclis Genel Kurulu, 1 Ekim 2015 tarihine kadar...

Meclis 1 Ekim'e kadar tatile girdi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 7. birleşimi yoklamasız saat 15.00'te açıldı. Birleşimi TBMM Başkanvekili Naci Bostancı yönetti. Yapılan RTÜK üye seçimlerinin ardından Meclis Genel Kurulu, 1 Ekim 2015 tarihine kadar tatil edildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda boşalan 3 üyelik için 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 35'inci maddesi gereğince seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucu AK Parti'den Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, MHP'den Esat Çıplak ile Arif Fırtına RTÜK'e üye seçildi.

Daha sonra KKTC'ye resmi ziyarete ilişkin TBMM Başkanlığı tezkeresi kabul edildi. TBMM'nin tatile girmesine ilişkin Danışma Kurulu önerisi kabul edildi. Birleşim saat 17.12'de sona erdi. Böylece Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1 Ekim'e kadar tatile girdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x