Mehmet Ali Şahin: MHP de buna destek vermeli

07 Ocak 2013 Pazartesi 09:41

Safranbolu’da amatör spor kulüplerine forma dağıtımı törenine katılan Mehmet Ali Şahin, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye’nin terör belasından bir an önce kurtulması gerektiğini belirten Mehmet Ali Şahin, 'MHP de buna destek vermeli' dedi.

Mehmet Ali Şahin: MHP de buna destek vermeli

 Karabük’ün Safranbolu İlçesi’ndeki spor salonunda amatör spor kulüplerine forma dağıtımı törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, sporcularla sohbet ederek formalarını dağıttıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye'nin terör belasından bir an önce kurtulması gerektiğini ifade eden Mehmet Ali Şahin, ‘Terör örgütünün istismar edebileceği hiçbir konu kalmamıştır’diyerek şunları söyledi:

'MHP DE BUNA DESTEK VERMELİ'

'Görüşmeler yoluyla ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü hiçbir zaman zedelemeyecek adımlarla bu sorunu çözebileceğimize inanıyorum. Bir umut belirdi. Ana muhalefet partisi başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu sürece destek vermiş olmasını da çok anlamlı buluyorum. Kendisine bu bakımdan da teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi de aslında buna destek vermelidir. Çünkü Abdullah Öcalan yakalandığında İmralı'ya göndererek orada kalma kararını veren ve idamı yerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hüküm giymesini sağlayacak yasal düzenlemeleri Milliyetçi Hareket Partisi'nin de içinde bulunduğu hükümet gerçekleştirdi. Demek ki bu adımlar atılırken terörle mücadelede ve terörün sonlandırılmasında Abdullah Öcalan'ın varlığından istifade etmek düşünülüyor. Nitekim 1990'lı yıllarda bir takım görüşmelerde yapılmıştı. Bunu biliyoruz biz. Yani hükümet nezdinde devlet adına istihbarat birimleri Abdullah Öcalan'la bu görüşmeleri o zaman da yapmıştı. Ama netice alınamadı. Şimdi artık müsait bir zemine geçildiği görülüyor. Bunu çok iyi değerlendirmeliyiz. Bunu inşallah milletçe gerçekleştireceğiz.'

Terörü sonlandırmak için anayasa yapıldığı anlayışını masaya düşen gölge olarak değerlendirdiğini ifade eden Mehmet Ali Şahin, 'Anayasada terörü sonlandırmak için bir takım beklentileri gerçekleştirmek niyetiyle orada bulunmuyoruz. Terörü sonlandırmak için anayasa yapılıyor şeklindeki bir anlayışı, düşünceyi ve izlenimi doğrusu bu masaya düşen bir gölge olarak değerlendiririm' diye konuştu.

ÖYLE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL

Mehmet Ali Şahin, 'Abdullah Öcalan'a af söz konusu mu?' sorusuna, ‘Hayır. Bizim gündemimizde böyle bir şey söz konusu değil. ‘ yanıtını verdi.

Yorum Gönder

@name x