MHP adayı Işık: Temel tarımsal girdilerde ÖTV ve KDV kaldırılacak

28 Mayıs 2015 Perşembe 14:16

MHP İzmir 2. bölge milletvekili adayı Taşkın Işık, “MHP iktidarında çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacak.” dedi. Mazotun üreticiye...

MHP adayı Işık: Temel tarımsal girdilerde ÖTV ve KDV kaldırılacak

MHP İzmir 2. bölge milletvekili adayı Taşkın Işık, “MHP iktidarında çiftçilerin desteklenmesi amacıyla mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fide gibi temel tarımsal girdilerin üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacak.” dedi. Mazotun üreticiye 1.75 liradan verileceğini vaadeden Işık, bölgesel tarımsal kalkınma planları yapılacağını, kapatılan köy ve beldelerinse tekrar açılacağını söyledi.

Türkiye’nin en büyük ilçe pazarı olan Tire Salı Pazarı'nda esnaf ve diğer vatandaşlarla buluşan Işık’ın programına MHP Tire İlçe Başkanı Salih Atakan Duran, Belediye Meclis Üyesi Doğukan Eroğlu ve ilçe yöneticileri de katıldı. Tire programına akşam saatlerinde Gökçen beldesiyle devam eden Taşkın Işık, eski belediye başkanı ve çok sayıda vatandaşla sohbet etti, sıkıntılarını dinledi. Suyu İzmir Büyükşehir'deki gibi 4 liradan satın alan vatandaşların büyük tepki gösterdiği sohbette Gökçenliler, Büyükşehir Kanunu'ndan duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Sabah saatlerde başladığı programını saat 23.30’a kadar sürdüren Işık, 81 yaşındaki Mehmet Amca başta olmak üzere onlarca Tireliye MHP rozeti taktı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x