MHP adayı Tanrıkulu: Balıkçıların boynu bükük kalmayacak

04 Haziran 2015 Perşembe 10:32

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, seçim çalışmaları kapsamında balıkçıları da unutmadı. Mavişehir Su Ürünleri Kooperatifi'ni ziyaret ederek, balıkçıların sıkıntılarını...

MHP adayı Tanrıkulu: Balıkçıların boynu bükük kalmayacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, seçim çalışmaları kapsamında balıkçıları da unutmadı. Mavişehir Su Ürünleri Kooperatifi'ni ziyaret ederek, balıkçıların sıkıntılarını dinleyip çözüm vaadetti. Balıkçılarla bir saat boyunca sohbet eden Tanrıkulu, iktidara gelirlerse Türkiye için çok önemli bir sektörü olan balıkçılığın meselelerini masaya yatırarak kısa sürede çözeceklerini kaydetti. Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de, balıkçılığa en az AB kriterleri kadar önem verilmediği için sıkıntıların büyüdüğünü söyleyen Tanrıkulu, MHP iktidarında balıkçıların boynunun bükük kalmayacağını ifade etti.

'BALIKÇI BARINAĞININ İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK'

Mavişehir’de 350’ye yakın balıkçının geçimini denizden sağlamaya çalıştığını ancak sıkıntılarla boğuştuğunu söyleyen MHP adayı Tanrıkulu, “Mavişehir Balıkçı Barınağı’nda imar sorunu var. Ne yazık ki uzun yıllardır süren bu sorun daha çözülememiş. Barınak statüsü verilmediği için Millî Emlak’ın aldığı ecrimisil rakamları da çok yüksek. Kooperatif, yıllık 56 bin TL ecrimisil bedeli ödüyor. Barınak statüsü alınsa bu rakamlar çok düşecek. Biz iktidara geldiğimizde, bir kanun maddesiyle bu sorunu çözeceğiz. Ayrıca balıkçıların emeklilik sorununu da çözeceğiz.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x