MHP, AKP İÇİN ÇALIŞTI...

26 Haziran 2017 Pazartesi 16:18

Görevden alınan Belediye Başkanının yerine MHP aday bile göstermedi.

MHP, AKP İÇİN ÇALIŞTI...
Adana’nın Ceyhan ilçesinin Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ün görevden alınmasının ardından yapılan başkanvekilliği seçimlerinde MHP, AKP adayının kazanması için aday çıkarmadı. Seçimi MHP’nin de desteklediği AKP adayı Ali Alper Boydak kazandı.

CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar, MHP'li yöneticilerin Ceyhan Belediye Başkanvekilliği için istişare edip bir aday belirlemesine ve sosyal medyada paylaşmalarına rağmen gelen talimatla adaylarını geri çektiğini savundu.

Aydar, CHP'nin 7 meclis üyesinin de kendi adayına oy verdiğini ancak MHP'nin desteklediği AKP adayının seçimi kazandığını belirterek  “Ceyhan'da AKP ve MHP'nin toplam meclis üyesi sayısı 22. AKP'li adayın aldığı oy da 22'dir. Bu iş birliğiyle Başkanvekilliği seçimini AKP adayı kazandı. Oysa CHP, son 3 dönem MHP adayına destek vermişti, son kez de Adana Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde MHP adayını desteklemişti. MHP'li seçmenin bu kirli işbirliğini içlerine sindiremediklerini biliyoruz.  Fakat, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin iktidar partisinin sözcüsü gibi davranması Ceyhan'ı da böyle etkiledi. “dedi.


Ali Alper Boydak'ın Başkanvekili olduğu seçimde 31 meclis üyesinden 22'sinin oyunu aldı. 7 oy CHP'ye giderken 3 oy da geçersiz sayıldı.

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ülkücü 1 yıl önce yorumlandı

yazıklar olsun kendi adayını başkan yapmak yerine hasım partinin adayını başkan yapmak. yazıklar olsun oyumuz size haram olsun

0 Kişi beğendi.