MHP, Ankara’da sahaya indi

03 Mart 2013 Pazar 13:25

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Teşkilatı, Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Prof. Dr. Zuhal Topçu ve çok sayıda milletvekili ile Ankara’nın metropol ilçeleri dışındaki 14 ilçede vatandaşların nabzını...

MHP, Ankara'da sahaya indi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Teşkilatı, Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Prof. Dr. Zuhal Topçu ve çok sayıda milletvekili ile Ankara’nın metropol ilçeleri dışındaki 14 ilçede vatandaşların nabzını tuttu.

        MHP heyeti, iki günlük gezide 14 ilçede 48 sivil toplum kuruluşu ve 49 köy ve mahalleyi ziyaret etti, 31 toplantı düzenledi. Gezilerle ilgili değerlendirme yapan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankaralıların AK Parti iktidarının uygulamalarından memnun olmadıklarını gördüklerini söyledi. Çetinkaya, “Ankara’dan feryatlar yükseliyor ve vatandaşlar AKP iktidarından kurtulmayı bekliyor. İktidarın Ankara ilçelerinde ticari ve sanayide hiçbir yatırım yapmaması yüzünden işsizlik oranının hızla yükseldiğini söylüyor. Vatandaşlarımız, ilçelerde ticari ve sanayi anlamda hiçbir yatırımı olmadığı için işsizlik oranının hızla yükseldiğinden şikayetçi. Ekonomik sıkıntılar nedeni ile ilçelerden büyükşehire göç verildiğinden ve bu nedenle de nüfusun hızla azaldığından şikayetçi. İzlenen yanlış tarım politikaları nedeniyle tarımın bitme noktasına geldiğine feryat ediyor. Büyükşehir Yasası nedeniyle ilçelerin ve köylerin sorunlarının çözülemeyeceğinden endişeli. Mevcut sorunların artacağından, zamanında, yerinde ve adil bir hizmet alamadıklarından dertli.” dedi.

Yorum Gönder

@name x