MHP KONGRESİNDE UTANDIRAN GELİŞMELER

11 Nisan 2017 Salı 01:11

Aydın'ın Efeler ilçesindeki MHP kongresinde, enteresan ve kardeşliğe uygun olmayan nahoş gelişmeler yaşandı.

MHP KONGRESİNDE UTANDIRAN GELİŞMELER
 Aydın’ın Efeler ilçesinde MHP İlçe Kongresi’nde arbede yaşandı. İki grubun birbirine girdiği kongre salonunun önünde polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi alırken, partililerin de araya girmesi ile olay büyümeden yatıştırıldı.

Başkanlık için Ahmet Baskın ile Kadir Özdemir’in yarışacağı MHP İlçe Kongresi için partililer, sabah saatlerinde Aydın Kütür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda toplandı.

Kongreye MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, MHP Osmaniye Milletvekili ve MYK üyesi Ruhi Ersoy, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve partililer katıldı. Kongre öncesi faaliyet raporu okundu ve ardından konuşmalara geçildi.

İKİ VEKİL TARTIŞTI

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu’nun konuşması sırasında MHP Osmaniye Milletvekili ve MYK üyesi Ruhi Ersoy’un “Konuşmanızı toparlayın” diyerek uyarması üzerine Milletvekili Depboylu konuşmasını tamamlayıp salonu terk etti.

“Ben kürsü hakkımı önce kullanmak istiyorum” diyerek konuşmak için kürsüye çıkan Ersoy’un sert ifadeler kullanıp, “Görülen lüzum üzerine bugünkü yapılacak seçim tüzük gereği iptal edilmiş, başka bir tarihe ertelenmiştir” demesi salonda tepkilere neden oldu.

SALON DIŞINDA KAVGA

Divan kurulu üyelerinin tutanaklara attığı imzadan sonra salon dışına yönelen Milletvekili Ruhi Ersoy, kapıda bekleyen bir grup partili tarafından protesto edildi. Sözlü sataşmanın ardından tekme yumruklu kavgaya dönüşen olay, polis ekiplerinin ve diğer partililerin araya girmesiyle sakinleştirildi.

(Kaynak: Haberhan)Yorum Gönder

@name x