MHP’DE TUHAF FETÖ İDDİALARI

27 Mayıs 2018 Pazar 18:55

"Tuhaf" kelimesini özellikle koyduk. Çünkü bugüne kadar MHP ile yanyana gelmeyecek ilk ve en önemli şey FETÖ'dür d,yoruz. Ancak Oda TV'nin haberi ise ilginç. Bunun bir iddia olduğunu tekrar hatırlatıyoruz. Gerçek ise Genel Merkezin gereğini yapacağından şüphe duymuyoruz.

MHP'DE TUHAF FETÖ İDDİALARI
 Oda TV'nin haberine göre; MHP’nin, İstanbul ikinci bölge 3. sıra milletvekili adayı olarak açıklanan Nur Tuğba Aktay’ın eşinin FETÖ ile bağlantısının ortaya çıkmasının ardından, genel merkez, geçen günlerde istifasını istemişti.

Aktay'ın istifasının ardından, MHP’li uluslararası ilişkiler uzmanı, stratejist Gürkan Teoman aday gösterilmişti. Ancak Gürkan Teoman'ın hakkında, FETÖ soruşturması olduğu ortaya çıktı. Ergenekon kumpası mağduru Boğaç Kaan Murathan'ın, 2014 yılında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosu'na yaptığı suç duyurusunda, Teoman'ın, milletvekili olarak, kendisine dokunulmazlık zırhı örmeye çalıştığını belirtirken, "FETÖ şüpheli Gürkan Teoman'ın siyaset içerisine sızmasının önüne geçilebilmesi için bu durumun ivedilikle Milliyetçi Hareket Partisi'ne bildirilmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Teoman hakkında yurtdışı yasağı konulması da istenirken, MHP Genel Merkezinin de konudan yeni haberdar olduğu iddia edildi.

(Kaynak: ODA TV, Yeni Gaste)
Yorum Gönder

@name x