MHP’li Adan: Eğri bacadan doğru duman çıkmaz

02 Ağustos 2015 Pazar 15:06

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan, “Dün bölücülerden oy almak için sözde çözüm sürecini piyasaya sürüp ihanete yelken açanlar, şimdi terörle mücadele pozu verip yine milli duyguları...

MHP'li Adan: Eğri bacadan doğru duman çıkmaz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan, “Dün bölücülerden oy almak için sözde çözüm sürecini piyasaya sürüp ihanete yelken açanlar, şimdi terörle mücadele pozu verip yine milli duyguları istismar etmektedirler. Eğri bacadan doğru duman çıkmaz.” dedi.

Celal Adan gündeme ilişkin yazılı değerlendirmesinde başta Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere MHP’nin bütün teşkilatlarıyla ve yöneticileriyle birlikte başından bu yana AK Parti’nin uydurması sözde çözüm sürecine karşı çıktığına işaret ederek, bu sürecin çözüme değil ihanete ve teröre hizmet ettiğini yüksek sesle dile getirdiklerini ve getirmeye devam ettiklerini vurguladı.

Terörle müzakere değil mücadele edilmesi gerektiğine yönelik ısrarlarını her fırsatta ortaya koyduklarını ahlatan Adan, şöyle dedi: “Fakat ne yazık ki bizim bu uyarılarımız ve karşı çıkışlarımız dikkate alınmamış, partimiz ve liderimiz ağza alınmayacak ifadelerle eleştirilmiştir. Bu sözde çözüm sürecinin aktörleri ve uygulayıcıları her platformda demokrasi havarisiymiş gibi takdim edilmişlerdir. Oslo teslimiyetini de, milli bayram günü Habur’da resmi geçiş yapan teröristleri de, Diyarbakır şovlarını da, Dolmabahçe mutabakatını da unutmadık. O günlerde söylediklerimiz her yerde kayıtlıdır. Milliyetçi Hareket Partisi terörle mücadele konusunda dün ne düşünüyorsa, bugün de yarın da aynı tavrını sürdürmeye devam edecektir.”

AKP’NİN TEK DERDİ BEŞTEPE KRALI’NI KURTARMAKTAN İBARETTİR”

MHP’li Adan, bugün gelinen noktada ise AK Parti’nin savunduğu sözde çözümün sadece bir ahmaklık olduğunun gün gibi ortaya çıktığına dikkat çekerek, “PKK ve bölücübaşı ile kol kola girmenin Türkiye’ye ve milletimize maliyeti ortadadır. Terör örgütünü kontrolsüz bırakmanın, teröristlere manevra alanı tanımanın, onların ağzının içine bakmanın sonuçları son derece acı biçimde ortaya çıkmıştır. Sayın Başbakan yabancı bir gazeteye yazdığı makalede 'yeni hükümet kurulduktan sonra çözüm sürecini ileri taşımaya hazır olduğunu' ifade etmiştir. Bu ifade ve düşünce Sayın Başbakan’ın olanlardan ders almadığını, teröre ve teröriste pirim vermeye hazır olduğunu göstermesi bakımından manidardır. Sayın Başbakan’ın ağzı başka şeyler söylerken, aklından başka şeyler geçmektedir. Sayın Cumhurbaşkanı da, Sayın Başbakan da terörle mücadele konusunda eğer samimi iseler; çözüm sürecinin ilelebet rafa kalktığını açıkça söylemelidirler. Biz AKP tayfasının sicillerine bakarak samimi olduklarına inanmıyoruz. Onların aklında, kendi iktidarlarını devam ettirmekten başka bir şey yoktur. İktidarlarının devamı için her şeyi göze almaya hatta yeniden teröristle kol kola girmeye hazırdırlar. AKP’nin tek derdi Beştepe Kralı’nı kurtarmaktan ibarettir. Oysa bizim derdimiz her koşulda milletimizdir, devletimizdir. MHP ile AKP arasındaki an bariz anlayış farkı işte budur. Onlar kendi iktidarlarını kurtarmak için terörle mücadele ederler, biz ise devletimizin bekası için bu mücadeleye gövdemizi koyarız.“ düşüncesini paylaştı.

“DOLMABAHÇE KAÇKINI’NIN SÖZLERİ…”

Adan “Dolmabahçe kaçkını Başbakan Yardımcısı’nın sözleri ise pişkinlikten başka bir şey değildir.” diyerek, açıklamasını şöyle tamamladı: “Yıllarca teröriste akıl verenler, onlarla aynı karenin içinde bulunmaktan gurur duyanların sözleri bizim nazarımızda yok hükmündedir. PKK’yı sözünde durmamakta eleştirenler, terörist başının eline sopa verip bölücülerin üstüne salmaya çalışanlar bize göre akıl noksanlığı içindedirler. Hiç yüzleri kızarmadan, pişkin pişkin ‘PKK bizi kandırdı, cemaat bizi kandırdı, HDP bizi kandırdı’ diyerek ağlayanlara Türkiye’yi teslim etmedik, etmeyeceğiz. Bu akıl sahiplerini besledikleri trolleri bile savunamaz, kurtaramaz. Dün bölücülerden oy almak için sözde çözüm sürecini piyasaya sürüp ihanete yelken açanlar şimdi terörle mücadele pozu verip yine milli duyguları istismar etmektedirler. Eğri bacadan doğru duman çıkmaz.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x