MHP’li adaydan liste tepkisi: Abdest suyuna lağım karıştı

08 Nisan 2015 Çarşamba 16:09

MHP Denizli milletvekili aday adayı Nebi Çubukçu, Facebook hesabında yaptığı açıklamada, ayak oyunlarıyla liste dışı kaldığını ifade ederek parti yönetimine sert eleştirilerde bulundu. İki gündür partililerin telefon ederek geçmiş...

MHP'li adaydan liste tepkisi: Abdest suyuna lağım karıştı

MHP Denizli milletvekili aday adayı Nebi Çubukçu, Facebook hesabında yaptığı açıklamada, ayak oyunlarıyla liste dışı kaldığını ifade ederek parti yönetimine sert eleştirilerde bulundu. İki gündür partililerin telefon ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunduğunu belirten Çubukçu, “Yalnız dostlarımdan dileğim, bana geçmiş olsun demesinler, çünkü ben inandığım dava için, hizmet için, ahlâkın hakim kılınması, devletin ve milletin bütünlüğü için, Türk milletinin refahı, huzuru, yeniden Türk medeniyetinin inşası için aday adayı oldum. Ayak oyunları ile liste dışı kaldım. Gerçekte geçmiş olsun diyeceğiniz kişiler, bu listeye karar verenlerdir, çünkü o listede ah vardır, kul hakkı vardır. Allah, kul hakkı yiyenleri affetmiyeceğini Kur'ân’da bizlere bildirmektedir.” dedi.

Verilen karara üzülmediğini belirten Nebi Çubukçu, “Çünkü abdest suyunun içine lağım karıştı. Ben hayatımın hiçbir döneminde, lağım suyu ile abdest almadım. Göründüğüm gibi yaşadım, yaşadığım gibi göründüm. Ne Allah’a ne de millete karşı veremeyeceğim bir hesabım yoktur. Dün, ‘Türkeş bize izin verdi, biz onun için başka partiye Türkeş'in izniyle gittik.’ deme ahlâksızlığını gösterenlere, tekrar MHP’ye dönüp siyaset yapanlara, Başbuğ’a iftira atanlara ülkücülerin vereceği mutlak bir ders vardır. Benim hayatım boyunca güzel ahlâkın hakim kılınması, devletimin ve milletimin bütünlüğü için, evlatlarımızın muasır medeniyeti yakalamış, refah içinde yaşayan Türk milletinin ahir zamana kadar kendi kimliğiyle yaşama ülküsünden başka derdim olmadı.” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x