MHP’li Çetin: Arınç’ın sözleri ibretlik

17 Aralık 2012 Pazartesi 13:02

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yerel bir televizyon kanalında söylediği sözleri ‘ibretlik’ olarak nitelendirdi.         Şefkat Çetin, Başbakan...

MHP'li Çetin: Arınç'ın sözleri ibretlik

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yerel bir televizyon kanalında söylediği sözleri ‘ibretlik’ olarak nitelendirdi.

        Şefkat Çetin, Başbakan Yardımcısı Arınç’ın sözlerini yaptığı yazılı açıklama ile değerlendirdi. ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Bakan sıfatını taşıyan bir zatın ibretlik hezeyanları; neyi amaçlıyor?’ diye soran Çetin, terörist başı Abdullah Öcalan’ın Türk milleti adına yargılama yapan mahkemeler tarafından cezalandırıldığını ifade etti. Çetin açıklamasını şöyle sürdürdü: “Eşkıya başı ile ilgili olarak, ak’lama, paklama, 'o iyi ama onu devletin MİT’i bu hale getirdi' denmek mi isteniyor. MİT’in bu konuda söyleyecek sözü yok mu? Başbakan olarak siz, size bağlı bir kurumu Türk milletinin canına, malına kasteden, devleti yıkmayı, vatanı bölmeyi, milletimizi parçalamayı hedefleyen caniyi bizim devletimizin birimi mi canavarlaştırıp, insanlarımızı katlettirdi? Türk milleti sizden bunun cevabını bekliyor.”

Yorum Gönder

@name x