MHP'li Feti Yıldız'dan bomba YSK ve af açıklaması

28 Nisan 2019 Pazar 20:33

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız YSK'nın İstanbul seçimini yenileyeceğini öne sürdü. Öte yandan af tartışmalarına da değinen Yıldız ilk işlerinin bu konuyu meclis genel kuruluna getirmek olduğunu dile getirdi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Yıldız, siyasetteki FETÖ'cüler isim isim bilindiğini de söyledi.

MHP'li Feti Yıldız'dan bomba YSK ve af açıklaması
 MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Beyaz TV'de konuk olduğu programda gündeme bomba gibi düşecek bir açıklamalarda bulundu. 

"YSK İstanbul seçimini yenileyecek"

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul'da seçim tartışmalarını değerlendiren Feti Yıldız, "Senin önüne gönderilmiş bir liste var, niye bu listeden seçmiyorsun da o şehir de o ilçede oturmayan bin kilometre ötede oturan bilerini getirip o sandığın başına getiriyorsun" ifadelerini kullandı.

YSK'nın İstanbul seçimini yenileyeceğini ön gördüğünü söyleyen Yıldız, "Bu hile değil mi? Sandık başkanlarının fonksiyonlarını biliyoruz. Sadık başkanlarının yaptığı görev aynı zamanda yargısal bir görev. Onun yerine şu olsun, bunun yerine şu olsun olmaz. Biz bir hukuk devletinde yaşıyoruz" dedi.

"Şartlı ceza uygulamasını meclise getireceğiz"

Büyük tartışmalara yol açan 'af' konusuna da değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "Af konusu Adalet Komisyonu'nda, Genel Kurul'a inmedi, inşallah ilk işimiz bu teklifi Genel Kurul'a indirmek olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız teklifimizin ilk günlerinde kendisine gelen eksik bilgilerle bazı açıklamalarda bulunmuştu. Ancak zaman içinde teklifin içeriği öğrenildi. Biz hangi suçları istisna tuttuğumuzu defalarca söyledik. Terör suçları kapsam dışı, cinsel saldırı kapsam dışı, Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsam dışı, FETÖ, PKK, silahlı sol örgütler kapsam dışı. Kapsam içinde olan suçlar da belli" ifadelerini kullandı.

"Bu şartlı ceza indirimini mutlaka Genel Kurul'a indireceğiz" diyen Feti Yıldız, "Bu beklentinin farkındayız. MHP'nin sayın liderinin mali idareler seçiminden önce bir televizyon programında söylediği gibi MHP teklifleri rafta kalmaz, lafta da kalmaz" dedi.
MHP'li Feti Yıldız'dan bomba YSK ve af açıklaması

"Siyasetteki FETÖ'cüler isim isim biliniyor"

Çok çarpıcı açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, açıklamalarında siyasetteki FETÖ'cüler isim isim bilindiğini de söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 6

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa 9 ay önce yorumlandı

Mhp yönetimi akp ye destek olmanın vebalini ödeyemez...Ülkenin hali vahim...Bugün kastamonuda yaşanan olay çok net...Akp ve ülkücüler bir araya gelemez...Birçok sebep sayarım sayfalar almaz...akp de iyi insan yok mu elbette var ama emin olun hiç söz hakları yok...Ve hatta onlar bile dışlanmış durumdalar...Beka felan demeyin bekayı getirenle beka gönderilmez...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Asi kurt 9 ay önce yorumlandı

aponun idam kararini meclise göndermeyip Başbakanlıkta bekletip apoyu idamdan kurtulmasını sağlayan Rahşan affiyla pkk ve dhkpcli teröristleri serbest birakan hdpli Ahmet turke Tahliye isteyerek bölücülere büyük hayır yapan Bahceli ve ekibi şimdide af cikarmaminin peşinde Eyt sözünü yutan bu yöneticilerin Af cikarma konusunda ısrar etmesinin nedeni nedir Rahşan affinin altina imza atan zihniyetin af konusunda ısrar etmesine sasirmiyiruz. Ey ULKUDASLARİM bu zihniyetten nezaman kurtulacağız bu zihniyetin Mhpyi dönüştürmesine davanin içinin boşaltılmasına içi boş bir ulkuculuk kuru kalabalık yapilmasina niçin izin veriliyor. Bahçelinin ne olduğunu bahçelinin Mhpyi etkisiz güçsüz bir oluşum olmasi için elinden geleni yapıyor. Son yerel seçimde 3.5 milyon oy aldi. Utanmadan sıkılmadan çıkıp Mhpnin Oyu %18.81 olduğu söylüyor .Bahçelinin yalan söylediğini kanitlamak çok kolay mhp 2014 yerel seciminde 6 milyon oy aldi oy orani %16 2019daki yerel seçimlerinde aldığı oy 3.7milyon %7.5 Soruyorum nasıl oluyorda Mhpnin oyu %18.81 oluyor bahçeli 14milyon oy alan chpnin oyu %30 kisacasi %18.81 oranın yakalanması için 7.8 milyon oy alman gerekiyor senin aldığın oy 3.7milyon bahçeli Matamatik sende iflas etmiş

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hakan 9 ay önce yorumlandı

Tonyalı kardeş mhp hayırlı işlerde hep önde olmuştur diyor...Bende diyorum ki olmuştu...Ülkeyi akp ye teslim etmek Allah aşkına yalvarıyorum elinizi ayağınızı öpeyim vazgeçin...Suçlu biz olacağız...bakın akp liler yavaş yavaş dillendirmeye başladılar.. akp nin mhp ye ihtiyacı olmasa yüzümüze bırak bakmayı tükürürler...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Tonyali kemal 9 ay önce yorumlandı

Hayirli islerde Mhp herzaman önde umarim milletimiz icin hayirli olur ne demisler it ürür kervan yürür

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hakan 9 ay önce yorumlandı

Çıktıkları kanala bak...Ayıptır,günahtır...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bilge 9 ay önce yorumlandı

Ülkücü hareketimde söz sahibi olan bu tipler nerden çıktı ya...papağan gibiler baştaki ne söylerse tekrar ediyorlar...Aynı akp zihniyeti...ıstişare fikir alış verişi yok...Siz bilirsiniz efendim...Neyse Allahın adaletinden kaçmak yok nasılsa...

0 Kişi beğendi.