MHP'li Özdağ: Seçim sonucuna göre Anayasa'dan Türk milletinin adı çıkarılacak

16 Nisan 2015 Perşembe 16:54

MHP Gaziantep milletvekili adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, 7 Haziran seçimlerinin birçok açıdan Türkiye için hayati öneme olduğuna vurgu yaparak, “Bu seçimin sonucuna göre Anayasa'dan Türk milletinin adının çıkarılıp çıkarılmayacağına...

MHP'li Özdağ: Seçim sonucuna göre Anayasa'dan Türk milletinin adı çıkarılacak

MHP Gaziantep milletvekili adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, 7 Haziran seçimlerinin birçok açıdan Türkiye için hayati öneme olduğuna vurgu yaparak, “Bu seçimin sonucuna göre Anayasa'dan Türk milletinin adının çıkarılıp çıkarılmayacağına karar verilecek. Siz Anayasa'dan Türk milletinin adının çıkarılmasına izin verecek misiniz?” diye sordu.

MHP'nin birinci sıra milletvekili adayı Ümit Özdağ, seçim bölgesi Gaziantep'e seçim çalışmasını başlattı. Havaalanında coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Özdağ, şehir merkezindeki MHP ikinci sıra milletvekili adayı Avukat Ertuğrul Tolga Orhan’a ait Seçim İletişim Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Özdağ, 7 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekerek, her verilen oyun ayrı bir önem taşıdığını dile getirdi. Özdağ, “Önümüzde Türkiye için hayati önem taşıyan bir seçim var. Bu seçimin sonucuna göre Anayasa'dan Türk milletinin adının çıkarılıp çıkarılmayacağına karar verilecek. Siz Anayasa'dan Türk milletinin adının çıkarılmasına izin verecek misiniz? Yine önümüzdeki seçimlerde bu coğrafyalarda uzun ve kanlı mücadele sonucu kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin üniter ve milli devlet yapısının federal devlet yapısına dönüştürülmesine ve Güneydoğu Anadolu'da Öcalan'ın kontrolünde özerk bölge kurulmasına izin verecek misiniz? Maceracı tutumlarla Türk dış politikasını Ortadoğu'da herkesle kavgalı hale getirerek, Türk iş adamlarının Ortadoğu'dan teker teker uzaklaşmasına yol açan politikalarının 4 sene daha devam etmelerine izin verecek misiniz?" diye konuştu.

Halkın desteği ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin Gaziantep’te en iyi sonucu alacağını vurgulayan Özdağ, “7 Hariran’a kadar durmayacağız, oturmayacağız, uyumayacağız, her evin kapısını çalacağız, her köye gideceğiz, fabrikaları ziyaret edeceğiz. 1965’ten bu yana Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu şehirde ortaya getirdiği bütün potansiyeli harekete geçirerek, Allah’ın izni ile en güzel sonucu alacağız.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamaların ardından Seçim İletişim Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Özdağ, ardından partililerle bir araya geldi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x