MHP’li Vural: Türkiye’yi cacıkistan mı yapacaksın?

01 Nisan 2013 Pazartesi 16:29

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirerek, "Kalkmış, Lazistan diyor. Şu adama bak. Ne yapacaksın. Türkiye’yi cacıkistan mı yapacaksın." dedi. MHP Grup Başkanvekili Okta Vural, Meclis’te...

MHP'li Vural: Türkiye'yi cacıkistan mı yapacaksın?

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirerek, "Kalkmış, Lazistan diyor. Şu adama bak. Ne yapacaksın. Türkiye’yi cacıkistan mı yapacaksın." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Okta Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İmralı ile yürütülen müzakere süreci çerçevesinde Sevr haritasının yeniden hayata geçirilmek istendiğini ileri süren Vural, "Amaç Kürdistan’ı oluşturmaktır. Sevr, eyaletler adı altında millete hazmettirilmeye çalışılıyor." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın milleti birbirine düşürmek istediğini söyleyen Vural, "Kalkmış, Lazistan diyor. Şu adama bak. Ne yapacaksın. Türkiye’yi cacıkistan mı yapacaksın. Şu zihniyete bakın. İsrail ile anlaştı, BOP Eş Başkanı sıfatı ile Kürdistan fikrine Karadenizlileri neden meze yapmak istiyorsun. Karadenizliler Türk milletinin birlik ve bütünlüğü üzerine titrerler. Şimdi Karadenizlileri, Lazistan adı altında Kürdistanı meşrulaştırmak için araç olarak kullanıyor. Yakında sizi ayaklar altına alır o Karadenizliler. Bu ne fitne fesattır. Ne Karadeniz ne Türkiye bu oyuna gelmez." diye konuştu.

AKİL ADAMLAR

Başbakan Bekir Bozdağ’ın Akil Adamlar Komisyonu ile ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine Vural, "Listede kim varmış? Ne yapacaklarmış bunlar? Bu millete hazmettirecekler. Zehri millete içirmek için görevlendirilecek. Amaç, Türk milletine karşı psikolojik savaştır. Psikolojik savaşla bölücülük zehrini milletimize içirmek isteyen bir süreç ile karşı karşıyayız." dedi.

AK Parti’nin rahmetli olmuş değerli şahsiyetleri kendi çıkarları için kullandığını savunan Vural; basın mensuplarına 12 Eylül referandumu için AK Parti tarafından hazırlandığını söylediği üzerinde merhum Turgut Özal, merhum Adnan Menderes, merhum Alparslan Türkeş’in de resimlerinin bulunduğu ve ‘onlar da evet diyorlar’ yazan bir fotoğraf gösterdi. Vural, "Şimdi de kalkıp Türkeş bey ile ilgili, ‘açılımı desteklerdi’ diyor. Türkeş, demokratikleşme kılıfı adı altında eyalet ve federasyona götürmenin Türkiye’nin dağılmasına yol açacağını ifade ediyor. Utanmadan, sıkılmadan Meclis Başkanlığı yapmışsın, Adalet Bakanlığı yapmışsın, kirli pis düşüncelerinize Alparslan Türkeş’i kullanıyorsunuz. Haddinizi bilin. Siz değilmisiniz ki, Erbakan’ı arkasından hançerleyenler." ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin terörle mücadele edenlerin de yasal düzenleme istediklerine dair çıkan haberleri hatırlatması üzerine Vural, TSK’nın terörle mücadele konusunda hükümet tarafından yalnız bırakıldığını savundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x