MHP'li Vural: Yargıyı kullanarak bizi kimse susturamaz

03 Ocak 2013 Perşembe 13:48

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığı 4 bin TL’lik tazminat ile ilgili, “Yargıyı silah olarak kullanarak bizi kimse susturamaz. Şeref ve haysiyetimize dil uzatanlara karşı hak ettikleri cevabı veririz.”...

MHP'li Vural: Yargıyı kullanarak bizi kimse susturamaz

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kazandığı 4 bin TL’lik tazminat ile ilgili, “Yargıyı silah olarak kullanarak bizi kimse susturamaz. Şeref ve haysiyetimize dil uzatanlara karşı hak ettikleri cevabı veririz.” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında hükümete yüklendi. Hükümetin, ‘PKK ve Öcalan’ın ipine sarılarak Türkiye’yi idare etmeye çalıştığını’ ileri süren Vural, “AKP, kendisine oy veren milyonlarca insanın egemenliğini yok saymaktadır. PKK ve İmralı vesayeti, AKP’nin karar veren yöneticilerini vesayet altına almıştır. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti hükümeti İmralı ve PKK’yı muhatap almış, muhatap almakla kalmamış PKK ve İmralı’yı aklama gayretine girmiştir.” diye konuştu.

Oslo görüşmeleri kapsamında Başbakan Erdoğan’a yönelik, “… şerefsizlikle ve alçaklıkla ilgili ifadeler, kartvizitine yapıştı…” şeklindeki sözleri nedeniyle açılan davada 4 bin TL tazminat ödemeye mahkum olduğunu hatırlatan Vural, Başbakan Erdoğan’a ait bazı videoları basın mensuplarına gösterdi. Vural, “Bu ifadeden dolayı tazminat ödeyecekmişim. Sanki bu ifadeleri Recep Tayyip Erdoğan kullanmamış gibi.” ifadesini kullandı. Başbakan Erdoğan’ın da kendilerine hakaret ettiğini kaydeden Vural, “Bu sözleri O kullandı. O kullanmadı mı? Kime ait bunlar? Biz kimsenin şeref ve haysiyetine dil uzatmayız. Bizim şeref ve haysiyetimize dil uzatan, bu milletin birlik ve bütünlüğüne kurşun sıkanlarla birlikte olanlara karşı bu milletin onurunu korumaya devam edeceğiz. Maaşımızı milletimiz veriyor. Yargıyı bir silah, bir araç olarak kullanarak bize kimse susturamaz. Şeref ve haysiyetimize dil uzatanlara karşı da hak ettikleri cevabı veririz.” dedi.

Yorum Gönder

@name x