MHP’li Vural’dan Başbakan’a ‘Hint kumaşı’ yanıtı

07 Mart 2013 Perşembe 09:37

Başbakan Erdoğan’ın MHP’ye yönelik söylediği “Hint kumaşı” çıkışına MHP Grup başkanvekili Oktay Vural’dan zehir zemberek bir yanıt geldi.

MHP'li Vural'dan Başbakan'a ‘Hint kumaşı' yanıtı

MHP’li Oktay Vural, “Kendini bulunmaz Hint kumaşı sanan sensin ama sen Hint kumaşı değil Amerikan çaputusun” ifadeleri ile Başbakan Erdoğan’a çok sert çıktı.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan’a yüklendi. Oktay Vural, ''PKK'ya boyun eğmek milli duruş oldu. Başbakan, milli değerlerimizi yozlaştırıp, istismar ediyor'' ifadelerini kullanarak İmralı sürecini eleştirdi.

MHP'nin demokrasinin sınırları içerisinde düşüncelerini aktarmaya devam edeceğini belirten Oktay Vural, ''MHP ve Türk milleti var olacaktır ve konuşacaktır. Onların ne kadar ekranlarınızda gözükme, konuşma hakkı varsa elbette MHP'nin de olacaktır'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın ''PKK ile sohbeti koyulaştıkça milletle sohbetini kesmeye başladığını'' öne süren Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın ''PKK ile girdiği yol arkadaşlığını örtmek için çelişkilerle dolu açıklamalar yaptığını'' savundu.

“SEN AMERİKAN ÇAPUTUSUN”

''Ezel, ebet deyip gaza gelip kendini bulunmaz Hint kumaşı sanan sensin ama sen Hint kumaşı değil Amerikan çaputusun'' diyen Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın dün grup toplantısındaki sözlerine eleştirdi. Vural, ''Mustafa Kemal Sevr'i yırtıp attı, yedi düveli kovdu. Mustafa Kemal kim sen kimsin?'' dedi.

''Terör örgütünü ne zamandan beri devlet olarak görüyorsun?'' diye soran Oktay Vural, şunları söyledi:

''Başbakan, Mehmetçiği kirli amaçları için kullanıyor. Terör örgütünün dizinin dibinde ayrılmayan sensin. Başbakan, milli duruştan bahsediyor. PKK'ya boğun eğmek milli duruş oldu. Başbakan, milli değerlerimizi yozlaştırıp istismar ediyor.

Sen Öcalan, İmralı, PKK, BDP ile yürüyorsun. Sen MHP ve milletle yürüyebilir misin? Senin tıynetin buna müsaade etmez. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alıyorum diyen zihniyetin, millet kelimesinin yanına almasına imkan yoktur. Sen bebek katiliyle yol arkadaşlığı yaparsın, sana da bu yakışır.

“SENDE O YÜREK YOK”

Senin terörle mücadele edecek yüreğin yok. Sen, Murat Karayılan ile Cemil Bayık'ın teslim edilmesini bile istememiş birisin. Bu sana teklif edildi ve sen reddettin. Çünkü senin terörle mücadele gibi bir niyetin yok.

Aşk-ı memnu tutanakları afişe edildi. Bu aşk-ı memnunun gayri meşru çocuğudur bu siyasi çözüm. Bu mektupta emanete ihanet edenlerin cilveleşmeleri vardır.''

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x